Święta Bożego Narodzenia

i

Autor: pixabay.com/NoName_13

QUIZ

Świąteczne tradycje, obyczaje i symbole. Znasz je wszystkie?

2023-12-20 14:32

Hoł, hoł, hoł! Już za kilka dni będziemy świętować Wigilię i Boże Narodzenie. W każdym domu obchodzi się je inaczej i wyjątkowo, ale nie brakuje wspólnych mianowników. Święty Mikołaj, prezenty, choinka, 12 potraw- tego zabraknąć pod żadnym dachem nie może. W przerwie mięzy sprzątaniem, a zakupami zapraszamy do przedświątecznej rozgrzewki w naszym eskowym quizie. Powodzenia!

Święta Bożego Narodzenia to ulubione święta Polaków. Co roku nie żałują grosza, żeby spędzić tych kilka wyjątkowych dni w pięknej, rodzinnej atmosferze. Co dach, to obyczaj- a my zapraszamy Was do intelektualnej zabawy w bożonarodzeniowym klimacie. Powodzenia!

Świąteczne tradycje. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 9
Choinka to jeden z najważniejszych świątecznych symboli, ale do Polski ta tradycja przywędrowała niedawno. Kiedy?

Boże Narodzenie. Łomża 2023

Za nami uroczysta miejska Wigilia, na którą przybyły tłumy Łomżyniaków! W czasie świąt na szczególne wsparcie mogą liczyć osoby potrzebujące. 23 grudnia w trzech lokalizacjach staną autobusy pełne wigilijnych pyszności. Znajdziecie je na Starym Rynku, na parkingu przy Parku Wodnym i na pętli autobusowej ul. Studencka/ Wojska Polskiego.

A już dziś (20.12) na ulice Łomży wyjedzie rozśpiewany kolędobus! Wypatrujcie go na głównych ulicach, ale nie tylko. A więcej o tym przeczytacie TUTAJ: