Łomża nadal bez Oddziału Dziecięcego!

i

Autor: mszzz/Łomża nadal bez Oddziału Dziecięcego!

Łomża nadal bez Oddziału Dziecięcego! Mamy komentarz szpitala

2021-12-15 16:38

Planowane na nowy rok wznowienie działalności Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży się nie powiedzie. Jak poinformowała nas Jolanta Gryc ze szpitala, umowy z lekarzami zostały zerwane. Szczegóły poniżej.

Ostatnie działania wskazywały na to, że działalność Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkim może zostać wznowiona w styczniu 2022 roku. Jednak tak się nie stanie. Nie ma chętnych lekarzy, umowy zostały zerwane - tłumaczy Jolanta Gryc z łomżyńskiej placówki.

Łomża bez Oddziału Dziecięcego

Działalność oddziału jest zawieszona. W październiku dyrekcja szpitala zawarła umowy z lekarzami. Wszystko wskazywało na to, że oddział w styczniu będzie mógł wznowić swoją działalność, jednak w grudniu lekarze zerwali te umowy. Obecna liczba personelu uniemożliwia działalność oddziału - powiedziała nam Jolanta Gryc, Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji.

Szpital tymczasowy przeżywa oblężenie

Rodzice dzieci z Łomży i okolic mogą liczyć na pomoc w nagłych przypadkach. Taką pomoc dzieci dostaną w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W łomżyńskim szpitalu dostępna jest również Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna. Działa od pon do pt w godzinach 18:00-8:00 oraz w soboty i niedziele 8:00-8:00.

W przypadku wymaganej hospitalizacji rodzice muszą szukać pomocy w innych placówkach medycznych, np. Białymstoku, Ostrołęce czy Grajewie.

Jeśli jesteście świadkami ważnego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!