Duży prezent za oddanie krwi? Szykuje się nietypowa akcja w Łomży

i

Autor: fot. pixabay.com/ Duży prezent za oddanie krwi? Szykuje się nietypowa akcja w Łomży

Duży prezent za oddanie krwi? Szykuje się nietypowa akcja w Łomży

2021-12-14 15:02

Lasy Państwowe razem z Narodowym Centrum Krwi szykują nietypową akcję promującą ideę krwiodawstwa. Już niebawem każdy, kto zechce podzielić się swoją krwią, dostanie nie tylko czekoladki, ale też...choinkę! Sprawdź szczegóły poniżej.

Duuży prezent za oddanie krwi

Choinka za oddanie krwi? To będzie możliwe już 16 grudnia w Łomży. Leśnicy przygotowują świąteczne naturalne drzewka dla wszystkich osób, które tego dnia pojawią się w łomżyńskim oddziale RCKiK. To w ramach przedświątecznej akcji "Choinka dla życia".

Wystarczy tego dnia oddać krew albo jej składniki - płytki krwi lub osocze, a wtedy w wasze ręce wpadnie choinka na święta.

Team X & Margaret w piosence Pod choinką! [TYLKO U NAS]

Święta to piękny, rodzinny czas. W wielu domach stanie bożonarodzeniowa choinka. Ważne, by było to naturalne drzewko, pachnące lasem. Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić ludzi, by w te święta podarowali wyjątkowy prezent, jakim jest bezcenny dar życia w postaci krwi - powiedział Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Akcja "Choinka dla życia" odbędzie się na terenie całego kraju. W Łomży odbędzie się ona przy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Szpitalu Wojewódzkim przy Al. Piłsudskiego 11. Nadleśnictwo Łomża przygotuje drzewka świerka pospolitego.

Kto może oddać krew?

Podzielić się krwią może każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat, ale ma nie więcej niż 60. Dodatkowy warunek to waga nie mniejsza niż 50 kilogramów. Ostateczną decyzję o skierowaniu na pobór krwi podejmuje lekarz, który przeprowadza wcześniej wywiad.

Podstawą przygotowania do oddania krwi jest pełnowartościowe, ale lekkostrawne śniadanie.

Warto dodać, że w tej chwili w naszym regionie pilnie potrzeba aż 4 grup krwi! To: 0 Rh-0 Rh+A Rh-A Rh+

Więcej o akcji znajdziecie tu: https://choinkadlazycia.pl/

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!