Złodziej z Łomży w prosty sposób okradał mieszkania

i

Autor: pixabay Złodziej z Łomży w prosty sposób okradał mieszkania

Złodziej z Łomży w prosty sposób okradał mieszkania. Wykorzystywał prostą metodę

2021-08-10 14:11

Kilka minut potrzebowali łomżyńscy policjanci, aby zatrzymać 33-letniego recydywistę podejrzanego o usiłowanie kradzieży "na klamkę". Mężczyzna wykorzystywał otwarte drzwi do mieszkań i kradł wartościowe przedmioty. Wpadł, bo w jednym z nich nakrył go właściciel.

Policjanci z łomżyńskiej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o usiłowanie kradzieży metodą "na klamkę". Do tego zdarzenia doszło w niedzielę, przed 11, w jednym z mieszkań na osiedlu Górka Zawadzka.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że odpoczywając w salonie zaniepokoiło go warczenie psa w korytarzu. Kiedy poszedł to sprawdzić, okazało się, że po drugim pokoju chodzi nieznany mu mężczyzna. Ten, zdziwiony obecnością właściciela, uciekł przez okno.

Mundurowi, mając rysopis mężczyzny, już kilka minut później zauważyli go na pobliskim parkingu. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Łomży, który był już znany policjantom ze swojej wcześniejszej działalności przestępczej.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna, działając metodą "na klamkę", może mieć też związek z innymi kradzieżami, do których dochodziło w mieście na przełomie ostatnich kilku miesięcy. Wtedy to łupem złodzieja padły przede wszystkim pieniądze i biżuteria. Łączne straty pokrzywdzeni wycenili na blisko 10 tysięcy złotych.

Odebrała złodziejom torebkę. "Wbiłam im szpony"

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi w sumie czterech zarzutów, w tym trzech kradzieży w warunkach recydywy i jednego jej usiłowania. Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara ta może być zwiększona o połowę - poinoformowała KMP w Łomży.