ul. Dworna w Łomży

i

Autor: UM Łomża

Zamykają kolejną ulicę w obrębie starówki- Łomżę czekają spore zmiany w organizacji ruchu

2020-07-28 13:13

Remonty, remonty, remonty... kierowcy z Łomży chyba już przywykli do tego, że zza rogu może wyrosnąć nagle zakaz wjazdu na daną ulicę. Drogowcy pojawiają się na kolejnych fragmentach remontowanych ulic- pracują głównie w obrębie serca Łomży. Już jutro będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w naszym mieście.

W Łomży lepiej teraz nie jeździć na pamięć. Remontowane ulice często mogą pokrzyżować plany trasy, ale już teraz podpowiadamy co, gdzie i jak. I razimy, aby do tych zmian się przyzwyczaić. Większość remontów kończy się dopiero w listopadzie.

Drogowców od jutra (29.07) spotkamy na kolejnym fragmencie ulicy Dwornej. Chodzi o odcinek od Alei Legionów do ul. Sadowej. Inwestycja jest realizowana przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończenie realizacji tego zadania planowane jest do końca listopada br. Jego koszt to prawie 7 mln zł. Na dotychczas jednokierunkowych ulicach Krótkiej, Sadowej i Sienkiewicza ruch będzie odbywał się w obu kierunkach- przekazuje łomżyński ratusz.

Przypomnę, że remont trwa w najlepsze też po drugiej stronie ul. Dwornej do ul. Giełczyńskiej do ul. Sikorskiego. Ale to tylko jedna z remontowanych ulic w naszym mieście. Łomża przeżywa teraz prawdziwą drogową rewolucję.

Wszystkie prowadzone w Łomży remonty, to efekt potężnego wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych. Drogowcy w pocie czoła pracują też na ulicach:

  • 3 Maja
  • Wiejskiej
  • Małachowskiego
  • Woziwodzkiej
  • Partyzantów
  • Plac Zielony
  • Rządowej

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

A do użytku, po generalnym remoncie, jest już oddana ul Giełczyńska. Drogowcy puścili też ruch na kawałku ul. Rządowej od Ronda Kościuszki do skrzyżowania ulic Krótkiej z Krzywe Koło. Zamknęli natomiast to skrzyżowanie, którym dotychczas kierowcy chętnie objeżdżali remontowane miejsca. Zakaz wjazdu wisi przed skrzyżowaniem ulicy Rządowej z ulicami Kaznodziejską i Stary Rynek. Tam będą wykonywane prace sanitarne, elektryczne, a na odcinku Starego Rynku również prace archeologiczne, przebudowa ciepłociągu i docelowo wykonanie nawierzchni przez firmę wykonującą rewitalizację Starego Rynku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE