motolotnia

i

Autor: fot. pixabay.com

Zamkną przestrzeń powietrzną nad Łomżą! Dlaczego?

2021-09-28 14:32

A to dlatego, że w Łomży odbędą się XXII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego! Nasze niebo po raz kolejny opanują motolotnie, paralotnie, wiatrakowce i samoloty ultralekkie. Będzie głośno, kolorowo i widowiskowo!

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zamknie przestrzeń powietrzną nad Łomżą! A wszystko z powodu XXII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2021, które zaplanowano na najbliższy weekend. Lądowisko między mostami i przestrzeń powietrzna znowu staną się areną zmagań pilotów.

Motolotnie, paralotnie i nie tylko

Już niebawem łomżyńskie niebo opanują motolotnie, paralotnie, samoloty ultralekkie, wiatrakowce i śmigłowce. A za ich sterami zobaczymy znakomitych pilotów - latających turystycznie, ale i mistrzów Polski, Europy i świata, którzy zmierzą się ze sobą w widowiskowych konkurencjach.

Motolotnia - ciekawa pasja i piękne loty

Mistrzostwa, będą nie tylko okazją do obejrzenia oryginalnego widowiska, ale też okazją do poznania pilotów i pilotek, rozmowy o ich pasji i oczywiście obejrzenia ich maszyn z bliska.

lot motolotnią

i

Autor: mszzz
lot motolotnią nad Łomżą

i

Autor: mszzz

Impreza odbędzie się w dniach 1-3 października 2021 r. Oficjalne otwarcie będzie w sobotę 2 października o 13:00. Do 17:00 zaplanowano konkurencje paralotniowe i motolotniowe.

W niedzielę impreza rozpocznie się o 9:30 i potrwa do 13:30. W tym czasie odbędą się Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę o Puchar Alka Dernbacha i będą konkurencje paralotniowe. Na 14:00 zaplanowano oficjalne zakończenie mikrolotów.

Imprezę organizuje Tygodnik Kontakty pod auspicjami Aeroklubu Polskiego i patronatem marszałka województwa podlaskiego i prezydenta Łomży.