Zabytkowa kamienica w Łomży niebawem przejdzie remont

i

Autor: fot. UM w Łomży/Zabytkowa kamienica w Łomży niebawem przejdzie remont

Zabytkowa kamienica w Łomży niebawem przejdzie remont

2021-12-02 13:39

Kolejna zabytkowa kamienica przejdzie całkowitą metamorfozę. Zabytek znajduje się przy ul. Polowej 65 w Łomży. Powstaną tam lokale socjalne. Jak przekazał ratusz, plac budowy zostanie dziś przekazany wykonawcy. Kiedy kamienica odzyska dawny blask? Szczegóły w artykule.

Dziś została podpisana umowa na modernizację zabytkowej kamienicy w Łomży. Docelowo powstanie tam 17 lokali socjalnych. Pieniądze na remont pochodzą z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego Rządowego Programu Budownictwa Komunalnego.

Łomżyńska kamienica przejdzie metamorfozę

Kamienica opustoszała już kilka lat temu i od dłuższego czasu czekała na gruntowny remont. Teraz powstaną tam lokale socjalne, w których będą mogły zamieszkać potrzebujące rodziny.

Oto najjaśniejsza kamienica w Warszawie

Teraz będą przeprowadzone gruntowne prace remontowe i budowlane związane z dostosowaniem tych pomieszczeń do tego, żeby kolejne rodziny mogły tam zamieszkać. Będą to prace rozbiórkowe, demontażowe, prace sanitarne w zakresie wszystkich przyłączy. Realizacja tej inwestycji przyczyni się do tego, że kolejne osoby potrzebujące z terenu naszego miasta otrzymają mieszkanie komunalne – informuje Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży.

Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Jarosław Chojnowski z Łomży, a rozpoczęcie robót zaplanowano jeszcze w tym tygodniu.

Koszt remontu kamienicy wynosi 6 689 000,00 zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie w wysokości 4 496 968,53 zł z Funduszu Dopłat.

Zabytkowa kamienica w Łomży niebawem przejdzie remont

i

Autor: fot. UM w Łomży/Zabytkowa kamienica w Łomży niebawem przejdzie remont

Zabytkowa kamienica ma odzyskać dawny blask do końca 2022 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!