Uwodziciel zawrócił w głowie kobiecie na portalu randkowym. Straciła przez niego 90 tysięcy!

i

Autor: pixabay.com Uwodziciel zawrócił w głowie kobiecie na portalu randkowym. Straciła przez niego 90 tysięcy!

Wyrzuciła do kosza 15 tysięcy złotych! Oszustwo na "CBŚP" w Łomży

2021-08-24 12:25

Mieszkanka Łomży uwierzyła w opowieści, które słyszała w słuchawce od rzekomego funkcjonariusza CBŚP. Skrupulatnie wykonywała polecenia mężczyzny, martwiąc się o "niby zagrożone" oszczędności na koncie... Wypłaconą gotówkę wyrzuciła do kosza na śmieci.

Łomżyńska policja, informując o tym zdarzeniu, po raz kolejny chce uświadomić mieszkańcom, że oszuści nie śpią. Cały czas próbują szczęścia, np. wykonując fałszywe telefony. Scenariusze mogą zmieniać się co chwilę. Raz może dzwonić do nas fałszywy wnuczek, innym razem pracownik wodociągów, urzędnik czy policjant. W tym przypadku, oszust podał się za funkcjonariusza CBŚP.

Mężczyzna mówił, że kobieta jest okradana ze swoich pieniędzy trzymanych w banku. Pod pretekstem pomocy w zatrzymaniu członków zorganizowanej grupy przestępczej, poprosił o współpracę. Kobieta miała jak najszybciej wypłacić pieniądze z konta i wrzucić je do kosza na śmieci w pobliżu banku. 61-latka wypłaciła swoje oszczędności i według wcześniejszych wskazówek wrzuciła je do kosza- przekazuje KMP Łomża

Zdenerwowana całym zajściem kobieta, po chwili wróciła do wyznaczonego miejsca, ale gotówki w koszu na śmieci już nie było... Dopiero wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i powiadomiła policję.

Tylko w tym dniu, łomżyńska policja odnotowała cztery zgłoszenia, dotyczące próby oszustwa metodą ,,na policjanta”. Niestety jedna z nich, którą opisaliśmy w artykule, była skuteczna. Policja apeluje o rozsądek podczas tego typu rozmów telefonicznych i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Oddała oszustom 30 tyś. zł, które syn odkładał na mieszkanie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!