III Liceum Ogólnokształcące w Łomży

i

Autor: mszzz

Wyniki matury 2020: Znamy ostateczne wyniki w Łomży. Zobacz, ile osób zdało maturę

2020-09-30 15:10

Tegoroczni maturzyści z Łomży poradzili sobie z egzaminem dojrzałości w 82 procentach! Wynik nie odbiega od krajowego, bo maturzyści z całej Polski osiągnęli wynik na tym samym poziomie. Nieco lepiej poradziły sobie osoby z terenu województwa podlaskiego. Sprawdźcie szczegóły na Łomża.eska.pl

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant

Tegoroczni maturzyści z naszego miasta poradzili sobie z egzaminami na poziomie 82 procent! Wynik krajowy jest identyczny. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podsumowała wyniki tegorocznych matur. Ostateczne rezultaty obejmują 3 terminy: główny (czerwiec), dodatkowy (lipiec), oraz poprawkowy (wrześniowy).

Wyniki matury 2020: Ile osób z Łomży zdało maturę?

Wynik Łomży to 82 procent. Nieco lepiej ten egzamin zdali absolwenci liceum ogólnokształcącego, odsetek sukcesów wynosi 87 procent. Natomiast odsetek sukcesów absolwentów techników wyniósł 73 procent - przekazuje Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Jak wypadli wszyscy tegoroczni maturzyści z terenu województwa podlaskiego? Maturzyści w Podlaskiem poradzili sobie z egzaminem jeszcze lepiej - ich wynik to 84 procent, czyli o 2 punkty procentowe wyższy niż rezultat krajowy.

Jak prezentuje się porównanie wyników wstępnych z ostatecznymi?

  • Łomża - 75% (wynik wstępny) ~ 82% (wynik całościowy)
  • Województwo podlaskie - 76 % (wynik wstępny) ~ 84% (wynik całościowy)

Podsumowanie wyników zawiera rezultaty uzyskane w terminie poprawkowym. Egzamin poprawkowy zdała ponad połowa, a dokładnie 59 procent maturzystów w Podlaskiem. W tym przypadku najlepiej poszedł język polski - 99%, natomiast najgorzej, królowa nauk - matematyka - 33%.

W tym roku do matury (w terminie głównym i dodatkowym) na terenie województwa podlaskiego podeszły 8372 osoby, natomiast do matury w terminie poprawkowym przystąpiło 1483 maturzystów.

WARTO WIEDZIEĆ! Osoby, które chciałyby obejrzeć swoją pracę maturalną, mają prawo do wglądu. Co trzeba zrobić? Należy złożyć odpowiedni wniosek do OKE w Łomży - można zrobić to elektronicznie lub pocztą tradycyjną. Później dyrektor OKE wyznacza już dokładny termin wglądu. Więcej na temat procedury znajdziecie tu: OKE Łomża

Dodajmy, że termin tegorocznych matur został przesunięty z powodu pandemii koronawirusa. Zmieniły się także zasady - w tym roku nie było matur ustnych.