Wraca ruch dwustronny. Koniec remontu ul. Wojska Polskiego

i

Autor: pixabay.com/ Wraca ruch dwustronny. Koniec remontu ul. Wojska Polskiego

Wraca ruch dwustronny. Koniec remontu ul. Wojska Polskiego

2021-11-30 17:09

Łomżyńscy kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Od jutra (1.12) będzie można zapomnieć o objazdach i utrudnieniach związanych z remontem jednej z głównych ulic w mieście. Drogowcy zapowiadają koniec prac na Łomżycy. Koniec remontu ulicy Wojska Polskiego oznacza, że od ul. Nowoprojektowanej do Ronda św. Brunona wraca ruch dwustronny.

Remont tego odcinka pochłonął 5 mln złotych. Połowę z tych pieniędzy miasto pozyskało z dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej - wsparcie wyniosło 2,5 mln złotych. Te pieniądze pozwoliły na wyremontowanie 514-metrowego odcinka ul. Wojska Polskiego na Łomżycy. Od jutra łomżyńścy mobile będą mogli na własnej skórze... albo na własnej gumie ;) sprawdzić efekt tych prac.

Wraca ruch dwustronny

Utrudnienia związane z remontem ul. Wojska Polskiego w Łomży, zaczęły się już na samym początku prac. W połowie września ruch w kierunku Ostrołęki odbywał się jednokierunkowo. Zwłaszcza w godzinach szczytu nie było łatwo przebić się przez tę część miasta. Jednak już jutro (1.12) wraca tu ruch w obie strony.

Sonda
Czekałeś/aś na koniec tego remontu?

Jeszcze kosmetyczne prace

Do całkowitego zakończenia prac, potrzebne jest jeszcze niezbędne oznakowanie poziome. Jednak drogowcy muszą poczekać z pracami w tym zakresie. Czas w jakim zostanie to wykonane jest bowiem uzależniony od pogody. Na swoje stałe trasy już od jutra wracają też autobusy MPK linii 2, 7 i 13. Natomiast do końca kwietnia przyszłego roku zostanie zrealizowana zatoka autobusowa.

„6 lat to rażąco za wysoka kara”. Daniel Martyniuk w sądzie w Białymstoku walczy o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!