Wietrznie i ślisko w Łomży. Strażacy interweniowali kilka razy

i

Autor: fot. pixabay.com/Wietrznie i ślisko w Łomży. Strażacy interweniowali kilka razy

Wietrznie i ślisko w Łomży. Strażacy muszą interweniować

2022-01-17 12:23

Niespokojnie rozpoczął się nowy tydzień. Od rana bardzo mocno wieje w Łomży i regionie. Strażacy z PSP w Łomży i strażacy OSP interweniowali kilkanaście razy w Łomży i pod miastem. Szczegóły poniżej.

Poniedziałkowy poranek w Łomży i regionie nie należał do spokojnych - silny wiatr, burza i opady deszczu ze śniegiem. Strażacy z Łomży interweniowali już kilkanaście razy. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło na ulicy Partyzantów w Łomży. Tam powalone zostały drzewa, został zerwany także fragment dachu z jednego z domów jednorodzinnych.

Natomiast przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży powalony został namiot (poczekalnia) znajdujący się przy punkcie wymazowym. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Ostrzeżenie przed wiatrem

Jeszcze do późnych godzin wieczornych będzie obowiązywało w Łomży i regionie ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Wiatr wieje ze średnią prędkością do 50 km/h, a w porywach nawet do "setki". Ostrzeżenie drugiego stopnia będzie ważne dziś do 22:00.

Burza śnieżna w Łodzi

I to nie jedyne ostrzeżenie, jakie IMGW wydał dla naszego miasta i okolicy. Meteorolodzy ostrzegają też przed oblodzeniem. Prognozują miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Alert będzie ważne do jutra (18.01) do 8:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!