Wiemy, na co Łomża chce dostać kasę z Polskiego Ładu!

i

Autor: mszzz/Wiemy, na co Łomża chce dostać kasę z Polskiego Ładu!

Wiemy, na co Łomża chce dostać kasę z Polskiego Ładu!

2022-02-11 11:27

Inwestycje drogowe, oświatowe i sportowe - o dofinansowanie w tych dziedzinach stara się nasze miasto w ramach Polskiego Ładu. Samorządy mogą starać się o bezzwrotne dofinansowanie w wysokości od 80 do 95 procent wartości zadania. Szczegóły poniżej.

Nasze miasto złożyło trzy wnioski o dofinansowanie z Polskiego Ładu. Łomża stara się o kasę na modernizację 9 ulic, budowę przedszkola publicznego i żłobka, a także na budowę boiska przy "Budowlance " oraz zadaszenie boiska przy ul. Katyńskiej i kortów tenisowych przy ul. Zjazd.

Pieniądze z Polskiego Ładu dla Łomży

Powyższe trzy zadania opiewają na kwotę ponad 88 milionów złotych, a dofinansowanie może wynieść od 80 do 95 procent w zależności od priorytetu. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom tych przedsięwzięć.

Polski Ład – czy jest to rewolucja podatkowa i społeczna

Poprawa dostępności transportowej Łomży

Modernizacja miałaby objąć kilku ulic o łącznej długości ponad 5 kilometrów: rozbudowa dróg gminnych w rejonie ul. Żabiej, budowa ul. Jesiennej i ul. Parkowej, przebudowa ul. Kasztelańskiej, ul. Kalinowej, ul. Tkackiej, ul. Wojska Polskiego, ul. Reymonta, ul. Piaski, ul Wspólnej i ul. Słonecznikowej.

Zadanie opiewa na kwotę ponad 68 milionów złotych, a miasto może dostać dofinansowanie w wysokości 95 procent.

Budowa Przedszkola Publicznego nr 5 i Żłobka

Zadanie obejmuje budowę wolnostojącego budynku przy ul. Sikorskiego, w którym mieściłyby się przedszkole i żłobek. W budynku mogłoby znaleźć się 7 oddziałów przedszkolnych (175 dzieci) i 2 grupy żłobkowe (40 dzieci).

Przewidywana wartość inwestycji to 15 milionów złotych i również w tym wypadku miasto może dostać 95 procent.

Rozwój infrastruktury sportowej w Łomży

To zadanie obejmuje: budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4, a także zadaszenie boiska przy ul. Katyńskiej i kortów tenisowych przy ul. Zjazd.

Koszt tych inwestycji został oszacowany na ponad 5,5 milionów złotych i w tym przypadku miasto może otrzymać 90 procent.

Sonda
Czy Łomża postawiła na odpowiednie projekty?

Samorządy jeszcze mogą zgłaszać swoje pomysły do Polskiego Ładu, a pierwsze informacje na temat przyznanych dofinansowań mogą pojawić się w marcu. Przypomnę, że w pierwszym rozdaniu z Polskiego Ładu, Łomża dostała prawie 38 milionów złotych na II i III etap rozbudowy bulwarów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl