Ulica

i

Autor: fot. pixabay.com

W najbliższych dniach jeździmy inaczej po Łomży!

2021-10-27 14:07

Jak co roku, w okolicach dnia Wszystkich Świętych, jak i samego 1 listopada, w kilku miejscach na terenie Łomży będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Największe zmiany dotkną skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ulicą Zawadzką. Szczegóły poniżej.

Od piątku (29.10) do wtorku (2.11) włącznie w Łomży będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Zmiany zajdą w okolicy łomżyńskich cmentarzy.

Najwięcej zmian przy cmentarzu przy Kopernika

Na ulicy Zawadzkiej wyłączony z ruchu zostanie jeden pas lewoskrętu w ulicę Sikorskiego. Natomiast na ulicy Sikorskiego, przed sygnalizacją świetlną, wyłączony zostanie prawy pas jazdy na wprost w kierunku Alei Legionów.

Chodzi o to, by wydzielić miejsce na jednym pasie Sikorskiego na wysokości cmentarza, by mogły parkować tam auta.

Ponadto, na krzyżówce ulic Zawadzkiej i Kopernika na jednym z parkingów będzie odbywał się handel. To samo dotyczy ulicy Dworcowej.

Dawid Kwiatkowski z piosenką Bez ciebie. Romantyczna wersja w ESKA Live!

Natomiast jeśli chodzi o cmentarz przy Przykoszarowej, to w związku z zajęciem placu manewrowego autobusów MPK pod handel, zmieni się miejsce przystanku autobusowego.

Tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej

i

Autor: fot. UM w Łomży
Tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Przykoszarowej

i

Autor: fot. UM w Łomży
Tymczasowe targowisko przy Kopernika

i

Autor: fot. UM w Łomży
Tymczasowe targowisko przy Przykoszarowej

i

Autor: fot. UM w Łomży

Warto pamiętać!

By dzień Wszystkich Świętych minął spokojnie i bez niepotrzebnego podenerwowania związanego ze wzmożonym ruchem w okolicy łomżyńskich cmentarzy, warto skorzystać z komunikacji miejskiej.

1 listopada przejazd wszystkimi autobusami w Łomży będzie darmowy. Będzie też specjalna linia, która połączy wszystkie nekropolie.

Na ten temat tutaj: https://www.eska.pl/lomza/1-listopada-mozna-bedzie-skorzystac-z-darmowych-autobusow-w-lomzy-aa-i1rz-vUnZ-jt6o.html

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE