Przystanek autobusowy

i

Autor: fot. pixabay.com

W Łomży powstanie zielony przystanek. Wiemy, jak będzie wyglądał!

2021-09-07 13:11

Dodatkowym elementem zrewitalizowanego Starego Rynku w Łomży ma być... zielony przystanek! To nowy pomysł władz Łomży, który ma bardziej "zazielenić" serce miasta. Jak będzie wyglądał i kiedy powstanie? Szczegóły poniżej.

Po ponad roku oczekiwania na odpowiednie zgody, w końcu, na Starym Rynku w Łomży ruszyły kolejne prace rewitalizacyjne. W tej chwili prowadzone są prace ziemne, a niebawem, po uzyskaniu nowej wyceny zmienionego projektu, ruszą już konkretne roboty.

Fontanna i nie tylko

Na nowym Starym Rynku pojawią się: posadzka w formie szachownicy, fontanna, 15 dużych drzew, a historyczne podziemne znaleziska zostaną nowocześnie wyeksponowane. Powstanie też zielony przystanek - czyli przystanek "obrośnięty" roślinami. Ten element ma dodatkowo zazielenić centrum miasta.

Zielony przystanek w Rzeszowie jest już gotowy! Będą kolejne!

Nie jest to nowy pomysł, w innych częściach naszego kraju istnieją już zielone przystanki. Jak będzie wyglądał ten łomżyński? Wiceprezydent Andrzej Garlicki przekonuje, że ten "nasz" będzie unikatowy. Kwiaty, które się pojawią, mają obrastać ściany przystanku.

Stary Rynek w Łomży w nowej odsłonie

A teraz najważniejsze, kiedy będziemy mogli korzystać z nowego Starego Rynku? Władze miasta deklarują, że nowy rok powitamy już w zupełnie odmienionym miejscu - prace mają zostać zakończone do końca listopada 2021 roku.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl