Inauguracja w PWSIiP w Łomży

i

Autor: mszzz

W Łomży nie będzie już PWSIiP! Co zastąpi łomżyńską uczelnię?

2021-10-07 15:59

Już niebawem w Łomży nie będzie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Łomżyńska "państwówka" zmieni nazwę na... Akademię Nauk Stosowanych w Łomży. Kiedy tak się stanie?

Już niebawem ziszczą się plany łomżyńskiej uczelni. Już od dawna PWSIiP chciała wprowadzić zmianę w nazwie. Teraz podejmowane są już konkretne kroki i niebawem łomżyńska "państwówka" ma stać się Akademią Nauk Stosowanych.

Dariusz Surowik, rektor PWSIiP w Łomży, w rozmowie z nami podkreśla, że chodzi przede wszystkim o prestiż, postrzeganie uczelni. Wniosek jest już złożony, a oficjalna decyzja ma pojawić się w ciągu dwóch miesięcy.

Akademia Nauk Stosowanych zacznie funkcjonować najprawdopodobniej od 1 marca 2022 roku.

Studenci innych kierunków czują się trochę pokrzywdzeni, kończą tę uczelnię, kończą na przykład fizjoterapię, pielęgniarstwo czy kosmetologię na uczelni, która ma w nazwie tylko informatykę i przedsiębiorczość, więc myślę, że Akademia Nauk Stosowanych ogarnie wszystkie dyscypliny, kierunki.

Kształcimy praktycznie, a zatem prowadzimy badania wdrożeniowe, więc te nauki stosowane są naszą immanentną cechą - mówi Dariusz Surowik, rektor PWSIiP.

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3

Dziś (7.10) w PWSIiP już po raz 18. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. W sumie naukę rozpoczęło blisko 2000 studentów, z czego nieco ponad 700 na pierwszym roku. W tej grupie są też uczestnicy programu Erasmus+.

Wszystkim studentom, zarówno rozpoczynającym przygodę ze studiami, jak i tym, którzy znają łomżyńską uczelnię "od podszewki", życzymy samych naukowych sukcesów i spełnienia w każdej dziedzinie życia!

Inauguracja w PWSIiP w Łomży

i

Autor: mszzz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl