W fundamenty ​nowej podstawówki w Konarzycach wmurowano kamień węgielny

i

Autor: mszzz

W fundamenty ​"nowej" podstawówki w Konarzycach wmurowano kamień węgielny [FOTO]

2022-10-18 15:41

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Konarzycach pod Łomżą ruszyła i zgodnie z planem wszystko ma się zakończyć do września przyszłego roku. Dziś (18.10) w fundamenty nowej części szkoły wmurowano kamień węgielny. Szczegóły i zdjęcia w artykule.

Dziś oficjalnie rozpoczęła się rozbudowa Szkoły Podstawowej im. ppor. dh. Jadwigi Dziekońskiej ps. "Jadzia" w Konarzycach pod Łomżą. Szkoła powiększy się o około 1000 metrów.

W nowej części znajdą się 4 sale lekcyjne, 3 sale przedszkolne dla około 70 przedszkolaków, stołówka, pokój dla nauczycieli. Zagospodarowany zostanie także plac wokół szkoły.

Obecnie do szkoły w Konarzycach uczęszcza około 300 dzieci.

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Dzieci już mają ciasno w szkole. Rozbudowa jest bardzo potrzebna żeby odpowiednio przeprowadzać proces kształcenia. Trzeba mieć te pomieszczenia żeby też nie wprowadzać nauczania zmianowego. Po wmurowaniu kamienia węgielnego, liczę na to, że te mury szybko będą pięły się do góry - powiedział Piotr Kłys, wójt gminy Łomża.

Rozbudowa pochłonie ponad 7 milionów złotych, a 3 miliony gmina Łomża dostała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Inwestycja powinna się zakończyć do września 2023 roku, tak by dzieci od nowego roku szkolnego korzystały już z nowego miejsca.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!