W części Łomży może nie być wody albo może być brudna

i

Autor: fot. pixabay.com/ W części Łomży może nie być wody albo może być brudna

W części Łomży może nie być wody albo może być brudna

2021-11-16 14:29

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży zapowiada czyszczenie i dezynfekcję sieci wodociągowej w części miasta. To oznacza, że mieszkańcy Łomży muszą liczyć się z tym, że w kranie może nie być wody wcale albo może być brudna. Poniżej znajdziecie harmonogram prac.

Prace związane z czyszczeniem i dezynfekcją sieci wodociągowej w Łomży mają ruszyć 22 listopada i potrwają do 3 grudnia. Będą przeprowadzane wieczorem i w nocy (od 21:00 do 5:00). Mieszkańcy Łomży muszą liczyć się z przerwami w dostawie wody albo z tym, że z kranu poleci brudna woda.

Okresowe czyszczenie sieci w Łomży

MPWiK w Łomży przekazuje, że zaplanowane prace są konieczne w związku z wieloletnią eksploatacją i zachodzącymi tam naturalnymi procesami, które mogą prowadzić do pogorszenia jakości wody w kranach mieszkańców Łomży.

Ogromna awaria na Bródnie, samochody zalała woda

W wyniku wieloletniej eksploatacji sieci wodociągowej oraz zachodzących naturalnych procesów takich jak: zmiana kierunku i prędkości przepływu, stagnacja w godzinach nocnych, awarie podziemnej infrastruktury technicznej istnieje możliwość pogorszenia jakości dostarczanej wody czego konsekwencją jest konieczność okresowego czyszczenia rurociągów - czytamy w komunikacie MPWiK-u.

Prace będą podzielone na etapy. Dwa etapy prac obejmą po kilkanaście ulic. Dokładny harmonogram prac znajduje się poniżej:

W części Łomży może nie być wody albo może być brudna / Harmonogram prac

i

Autor: fot. MPWiK w Łomży/ W części Łomży może nie być wody albo może być brudna

Mieszkańcy tej części Łomży powinni wcześniej zaopatrzyć się w zapas wody! W razie niedogodności, zgłoszenia należy kierować telefonicznie pod całodobowy nr awaryjny: 994 lub pn. – pt. tel.: 86 216 62 77 wew. 19 lub 45.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!