Via Baltica

i

Autor: fot. GDDKiA

Via Baltica pod Łomżą otwarta. Kierowcy przejadą odcinkiem Śniadowo-Łomża Południe

2021-07-14 15:05

Od dziś kierowcy mogą już korzystać z 17-km odcinka Śniadowo-Łomża Południe (Podlaskie) budowanej drogi S61 Via Baltica. Do uruchomienia, i to jeszcze w lipcu, szykują się też dwa inne odcinki Via Baltici.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciu od dziś (13.07) odcinka Śniadowo-Łomża Południe. Powstała tu droga ekspresowa (po dwa pasy ruchu w każdą stronę) o nawierzchni cementowej, dostosowana jest do ciężkiego ruchu pojazdów.

W ramach inwestycji wybudowano węzeł Śniadowo na połączeniu z drogą wojewódzką nr 677 oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) - Chomentowo Zachód i Chomentowo Wschód. Udostępnienie do ruchu tego odcinka możliwe jest dzięki ukończeniu prac na łącznicach węzła Łomża Południe, realizowanego w ramach odcinka Łomża Południe-Łomża Zachód. To umożliwi połączenie z drogą wojewódzką nr 677" - podała GDDKiA.

Zapowiedziano jednocześnie, że jeszcze w lipcu będą oddane do użytku dwa kolejne odcinki S61: Stawiski-Szczuczyn (18 km) i Kolno-Stawiski (16 km).

Trasa Via Baltica jest międzynarodowym korytarzem transportowym, łączącym kraje bałtyckie z zachodnią Europą.

To odcinki dróg ekspresowych S8 i S61 pomiędzy Warszawą i przejściem granicznym w Budzisku.

 Z ponad 311 km przyszłej drogi Via Baltica, kierowcy mają już do dyspozycji blisko 130 km. Z tego prawie 100 km to droga ekspresowa S8 od węzła Powązkowska w Warszawie do Ostrowi Mazowieckiej, a pozostałe ok. 30 km to obwodnice Szczuczyna i Suwałk oraz odcinek Raczki-Suwałki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada jednocześnie, że jeszcze w 2021 r. będzie gotowy odcinek Łomża Południe-Łomża Zachód.

Cała trasa, o łącznej długości ok. 7,2 km, będzie gotowa jesienią tego roku. W ramach tej inwestycji powstaje również prawie 9 km nowego przebiegu drogi krajowej nr 63, która połączy się z S61 na węźle Łomża Południe, wyprowadzając ruch w kierunku Zambrowa.

W 2021 r. ma ruszyć budowa odcinka Podborze-Śniadowo (koniec planowany jest drugą połowę na 2023 r). (PAP)

Najczęstsze błędy przy używaniu klimatyzacji. Czego unikać [SZYBKI PORADNIK] | ESKA XD - Prosto z salonu #26

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl