Uwierzyła w miłość - straciła potężne pieniądze!

i

Autor: fot. pixabay.com/Uwierzyła w "miłość" - straciła potężne pieniądze!

Uwierzyła w "miłość" - straciła potężne pieniądze!

2022-04-27 12:20

Nie tak miała zakończyć się historia internetowej "miłości". Oszust podający się za "Holendra" rozkochał kobietę z powiatu łomżyńskiego i wykorzystał jej zaufanie. Kobieta straciła ogromne pieniądze! Szczegóły poniżej.

Do łomżyńskich mundurowych zgłosiła się 61-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego, która padła ofiarą internetowego oszustwa. Jak zeznała internetowa znajomość z "Holendrem" rozpoczęła się w 2020 roku. Wtedy odezwał się do niej nieznajomy, który podał się za obywatela Holandii.

Rozpoczęło się od "małych" kwot

Po miesiącu mężczyzna poprosił ją o pomoc finansową. Powiedział, że musi zapłacić podatek za maszyny budowlano – drogowe, które zakupił w Turcji. Ale zapłatę uniemożliwia mu zablokowane konto. Dodatkowo mężczyzna wysłał zdjęcie swojego paszportu.

Rolnicy. Podlasie. Majątek Gienka i Andrzeja z Plutycz. Hektary, zwierzęta, dom

Złapana w sieć jego kłamstw 61-latka przelała mu 2 tysiące dolarów. Po tygodniu przekazała mu ponownie tę samą kwotę. Z biegiem czasu mężczyzna chciał coraz więcej pieniędzy i wymyślał kolejne historie. Tym razem twierdził, że trafił do więzienia w Turcji i aby wyjść na wolność potrzebuje kolejnej gotówki - przekazuje łomżyńska policja.

Kobieta straciła majątek

Ta znajomość trwała dwa lata, a w tym czasie 61-letnia kobieta przelała oszustowi w sumie 300 tysięcy złotych! Mieszkanka powiatu łomżyńskiego zapożyczyła się i zaciągnęła kredyty, żeby pomóc mężczyźnie. Dopiero rozmowa z bliską osobą uświadomiła kobiecie, że padła ofiarą internetowego oszustwa.

Zawierając nowe znajomości, należy być ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez Internet osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą o pomoc finansową. Aby nie paść ich ofiarą należy zachować ostrożność, czujność i dystans w kontaktach z nieznajomymi, a szczególnie z tymi, poznanymi w sieci - przestrzega policja.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!