Ulica Dworna w Łomży na finiszu. Ruszają kolejne roboty drogowe w mieście [FOTO]

2021-05-14 12:46

Remont ulicy Dwornej w Łomży zbliża się ku końcowi. Wszystko wskazuje na to, że będzie można z niej korzystać wcześniej niż zapowiadano. Władze miasta zapowiadają też już kolejne prace. Sprawdź szczegóły poniżej!

To dobra informacja dla kierowców i osób próbujących sprawnie dostać się do np. sklepów czy instytucji znajdujących się przy Dwornej. Niebawem finał prac remontowych w najstarszej części naszego miasta. Modernizowana ulica Dworna w Łomży miała zostać oddana do użytku do czerwca, ale wszystko wskazuje na to, że remont skończy się już za chwilę.

Ostatni remontowany kawałek Dwornej między Giełczyńską a Sadową jest już praktycznie gotowy. Do wykonania zostały chodniki od "góry". Przypomnijmy, że wcześniejsze odcinki Dwornej zostały oddane do użytku jesienią ubiegłego roku.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 07.05.2021

Wybrukowana ulica Dworna

Historyczna łomżyńska ulica odzyska dawny blask - cały fragment ulicy, między Giełczyńską a Aleją Legionów, został wyłożony kamienną kostką. I to właśnie ten odcinek był najtrudniejszy do wykonania, bo drogowcy musieli się mocno natrudzić.

Remont Dwornej rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku, a jego koszt to prawie 7 milionów złotych. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

Kolejne inwestycje w Łomży

Dworna jest tak naprawdę ostatnią z ulic, znajdujących się w sercu Łomży, które zyskały odnowione oblicze. W ubiegłym roku wyremontowano też m.in Rządową, Giełczyńską, Woziwodzką czy Wiejską. Ale niestety (dla kierowców) temat remontów w Łomży nie został wyczerpany. Już w tym roku ruszyły kolejne roboty drogowe, a w najbliższym czasie planowane są kolejne. Poniżej znajdziecie rozpiskę:

- ul. Pułaskiego (między Łukasińskiego a Wesołą) - tu trwają roboty drogowe, drogowcy weszli już na kolejny odcinek między Łukasińskiego a Żurawią, zakończenie prac planowane jest do końca listopada 2021 roku;

- ul. Meblowa (budowa jej przedłużenia między Wojska Polskiego a Nowogrodzką) - tu prace mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu, a zakończyć do października 2022 - to największa i najdroższa z inwestycji;

- ulice Jaworowa i Grabowa - tu prace mają ruszyć jeszcze w maju i potrwają do października 2021 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE