Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Łomży. Co się zmieniło?

i

Autor: fot.pixabay.com/Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Łomży. Co się zmieniło?

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Łomży. Co się zmieniło?

2022-10-28 12:34

W związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych w rejonie łomżyńskich cmentarzy zmieniła się organizacja ruchu. Największe zmiany dotyczą okolic nekropolii przy ul. Kopernika. Co dokładnie się zmieniło? Szczegóły w artykule.

W najbliższych dniach zdecydowanie warto uważniej patrzeć na znaki. W rejonie łomżyńskich cmentarzy zmieniona została organizacja ruchu. Największe zmiany dotyczą okolic zabytkowego cmentarza przy ul. Kopernika.

Zmiany przy ul Kopernika w Łomży

Na ulicy Zawadzkiej wyłączony z ruchu został jeden lewoskręt w ul. Sikorskiego. Natomiast na ulicy Sikorskiego, przed sygnalizacją świetlną, nieprzejezdny jest prawy pas jazdy na wprost w kierunku Al. Legionów.

To dlatego, żeby na prawym pasie ul. Sikorskiego na wysokości cmentarza była możliwość parkowania.

Przygotowania do dnia Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

Handel okolicznościowy w pobliżu cmentarzy

Na skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Kopernika jeden z parkingów przeznaczony zostanie pod handel. Również przy ulicy Dworcowej wyznaczone zostaną miejsca pod handel okolicznościowy.

Zmiany dotyczą też cmentarza przy ul. Przykoszarowej. Z powodu zajęcia placu manewrowego autobusów MPK pod handel zmienia się miejsce przystanku autobusowego.

Natomiast kilka miejsc postojowych na parkingu między cmentarzem a kościołem zostaje również przeznaczonych pod handel kwiatami i zniczami.

Wszystkie zmiany będą obowiązywać do czwartkowego poranka (3 listopada).

Darmowe autobusy i linia specjalna

1 listopada warto też skorzystać z komunikacji miejskiej. W tym dniu będzie ona darmowa dla wszystkich. Uruchomiona zostanie także linia specjalna, która połączy łomżyńskie nekropolie.

A to po to, by ułatwić dojazd na groby bliskich i spędzić ten czas spokojnie. Szczegóły znajdują się poniżej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!