Rusza BO2021

i

Autor: UM w Łomży

To Wasz czas na zmiany w mieście! Ponownie rusza Budżet Obywatelski Łomży

2020-08-02 13:09

Po dłuższej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa, oficjalnie wracają konsultacje społeczne dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2021. Warto wziąć udział, bo w ten sposób możemy bezpośrednio wpływać na nasze najbliższe otoczenie, a także całą miejską przestrzeń. Przyszłoroczna edycja jest wyjątkowa nie tylko ze względu na zmiany terminów, ale i na zmiany zasad zgłaszania zadań.

Warto wybrać się na spacer po Łomży i poszukać inspiracji. 17 sierpnia w Ratuszu ruszy nabór zadań do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wasze propozycje mogą dotyczyć zarówno najbliższego otoczenia, jak i przestrzeni ogólnomiejskiej, bo zmieniły się zasady składania zadań. Edycja 2021 zakłada trzy kategorie:

  • zadania strefowe (do 250 tys. zł)
  • zadania osiedlowe (do 10 tys. zł)
  • zadania ogólnomiejskie (do 500 tys. zł)
  • Młodzieżowy Budżet Obywatelski (do 20 tys. zł)

To stwarza większe szanse małym zadaniom, które do tej pory nie miały siły przebicia w głosowaniu, w starciu z dużymi zadaniami. Można też zgłosić zadanie w porozumieniu z sąsiednimi osiedlami i nie muszą one dotyczyć wyłącznie inwestycji "twardych", takich jak parkingi czy remonty osiedli.

Zanim jednak zgłosicie swoje zadanie, warto to skonsultować  z merytorycznymi pracownikami Urzędu Miejskiego, którzy pomogą odnaleźć numer nieruchomości, na której ma być realizowana inwestycja, oszacować koszty lub też sprawdzić czy zadanie nie jest sprzeczne z planami Miasta.

Zadania można zgłaszać do 14 września. Ostateczne ogłoszenie listy zadań poddanych pod głosowanie planowane jest 26 października, zaś samo głosowanie odbędzie się od 2 do 20 listopada. Wyniki powinny zostać ogłoszone 15 grudnia. Więcej o sposobie zgłaszania zadań znajdziecie TUTAJ.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE