2 - Łomża

i

Autor: Wrota Podlasia

Życie Łomży

To szansa na zmiany! Ruszyła 12. edycja Budżetu Obywatelskiego

2024-04-26 7:20

Remont parkingu, modernizacja drogi, a może sąsiedzki piknik? To zależy tylko od was! W Łomży ruszyła 12. edycja Budżetu Obywatelskiego 2025. W tym roku swoje pomysły będziecie mogli zgłaszać w dwóch kategoriach: ogólnomiejskiej i osiedlowej. Co, gdzie, jak i kiedy- specjalnie dla was mamy ściągę w pigułce!

Już po raz 12. mieszkańcy Łomży będą mieli okazję na wprowadzenie w życie swoich pomysłów związanych z miastem. Tuż po majówce ruszy zgłaszanie projektów do trwającej edycji Budżetu Obywatelskiego Łomży. Nie brakuje zmian- dotąd w regulaminie BO były aż cztery kategorie: ogólnomiejska, strefowa, osiedlowa i Młodzieżowy Budżet Obywatelski. W edycji 2025 mamy już tylko dwie kategorie: ogólnomiejską i osiedlową.

Jeden mieszkaniec może zgłosić dowolną liczbę zadań. Powinien jednak zgromadzić co najmniej 10 osób popierających pomysł, które podpiszą się na liście umieszczonej w formularzu zgłoszenia zadania (w przypadku zadań osiedlowych muszą to być mieszkańcy osiedla, w przypadku zadań ogólnomiejskich - mieszkańcy dowolnej części Łomży). Jeżeli zadanie zgłasza lub popiera osoba poniżej 16 lat, wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego (podpis na formularzu i liście poparcia) - czytamy na stronie Ratusza.

BO 2025 w Łomży. Harmonogram

12. edycja rozpoczęła się kampanią informacyjną. Kolejnym etapem będzie już zgłaszanie zadań, a to będziecie mogli zrobić tuż po majówce- od 6 maja. Ratusz zamknie listę pomysłów 27 maja.

Weryfikacja zgłoszonych pomysłów potrwa od 28 maja do 17 czerwca. Później będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość: zakwalifikowane zadania poznamy dopiero we wrześniu.

Na pomysły mieszkańców Łomży Ratusz przeznaczył aż 2 500 000 złotych. Koszt jednego zadania, np inwestycyjnego zgłoszonego w ramach kategorii zadań ogólnomiejskich nie może przekroczyć 700 000 zł. Jeśli chodzi o projekty społeczne, takie jak integracyjne sąsiedzkie pikniki, czy koncerty - w kategorii zadań ogólnomiejskich koszt jednego zadania nie może przekroczyć 50 000 złotych, a w kategorii osiedlowej- 20 000 zł.