spis

i

Autor: fot. pixabay.com

To ostatnia szansa na spis! "Noc Spisowa" w Łomży

2021-09-28 14:12

Niewiele czasu mają już ci, którzy zwlekali ze spisem. Do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań zostały tylko 3 dni. Mieszkańcy Łomży mogą liczyć na pomoc rachmistrzów, którzy będą dyżurować w ratuszu w ostatnich godzinach spisu. Co, kiedy i jak? Odpowiedź poniżej.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 kończy się już 30 września. Osoby, które jeszcze nie dokonały spisu mają już niewiele czasu na dopełnienie tego obowiązku.

W każdej chwili można zrobić to przez Internet na stronie https://spis.gov.pl/. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości, możecie skorzystać z "Nocy spisowej" w łomżyńskim ratuszu.

Noc spisowa w Łomży

W ramach nocy spisowej w Łomży, w holu na parterze ratusza uruchomione zostaną stanowiska do przeprowadzenia samospisu. Z pomocą przyjdą też rachmistrzowie, którzy będą na miejscu i pomogą w dopełnieniu tego obowiązku. Noc spisowa odbędzie się w czwartek 30 września w godzinach 8:00-24:00.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Po co się spisujemy?

Dane zbierane podczas spisu są potrzebne do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Wszystkie dane pozyskiwane w trakcie spisu są objęte tajemnicą statystyczną. Tajemnica obowiązuje także rachmistrza spisowego.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w spisie jest obowiązkowy. Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE