Stary Rynek w Łomży

i

Autor: mszzz

To kiedy w końcu zakończy się remont Starego Rynku w Łomży?

2021-10-26 11:53

Pojawiły się kolejne problemy z inwestycją w centrum naszego miasta. Wiadomo, że z "nowego" Starego Rynku w Łomży w tym roku nici. Potrzebny jest kolejny przetarg. Kiedy roboty zostaną zakończone?

Kolejne komplikacje związane ze Starym Rynkiem w Łomży przesuwają w czasie zakończenie inwestycji. Ostatnie plany władz Łomży wskazywały, że roboty uda się zakończyć do końca tego roku. Teraz wiadomo, że tak się nie stanie. Miasto musi ogłosić kolejny przetarg.

Dlaczego?

Zmiany w projekcie rewitalizacji Starego Rynku, wynikające z dokonanych odkryć archeologicznych i obowiązek ponownego uzyskania uzgodnień z konserwatorem zabytków, spowodowały ponad roczny przestój w realizacji tej inwestycji. W tym czasie ceny robót i materiałów zasadniczo zdrożały, tak więc wykonawca skierował do Urzędu Miejskiego nową ofertę cenową wykonania pozostałych prac na Starym Rynku - przekazał Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Halloween - najlepsze piosenki na 31 października

Wykonawca zaproponował nową cenę, której miasto nie może zaakceptować z powodu przepisów prawa zamówień publicznych. Przeszkodą jest procentowa wartość zmian wprowadzonych w tym projekcie. Dlatego miasto zmuszone jest rozwiązać umowę z firmą Granit Dariusz Pylak Sp. z o.o. ze Strzegomia i szukać nowej.

Prace na Starym Rynku w Łomży zostały wykonane w około 32 procentach, a ich wartość to ponad 2 miliony złotych. W tej chwili trwa inwentaryzacja i odbiór wykonanych dotychczas robót. Przygotowywany jest też kolejny przetarg.

Stary Rynek w Łomży

i

Autor: mszzz
Stary Rynek w Łomży

i

Autor: mszzz
Stary Rynek w Łomży

i

Autor: mszzz

Nowy plan inwestycji

Miasto zapowiada, że do końca tego roku powinien zostać wyłoniony kolejny wykonawca, natomiast Stary Rynek w nowej odsłonie ma być gotowy we wrześniu przyszłego roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl