Stary Rynek w Łomży

i

Autor: mszzz

To już pewne! Będziemy mieć nowy Stary Rynek w Łomży

2022-04-01 11:57

Jest umowa, prace będą kontynuowane. Zakład Drogowy "Kafil" dokończy rewitalizację Starego Rynku w Łomży. W ratuszu podpisana została umowa w tej sprawie. Kiedy będzie można cieszyć się z nowego Starego Rynku w Łomży? Szczegóły w artykule.

W końcu, po wielu perturbacjach związanych z rewitalizacją Starego Rynku w Łomży, prace zostaną zakończone. Władze miasta podpisały umowę z wykonawcą, który zajmie się dokończeniem prac w centrum Łomży.

Kosztowna rewitalizacja

Zakład Drogowy "Kafil" dokończy rewitalizację Starego Rynku w Łomży za ponad 7,5 miliona złotych. Był to drugi przetarg na dokończenie inwestycji. W pierwszym odrzucono ofertę firmy, która złożyła wówczas najkorzystniejszą propozycję, a kolejna znacznie przewyższała założone na ten cel środki w budżecie miasta.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 01.04.2022

Pierwsze prace chcemy rozpocząć zaraz po przejęciu placu budowy i będą one obejmowały roboty elektryczne i sanitarne. Część rzeczy będziemy zmuszeni robić równolegle ze względu na wyśrubowany termin realizacji, co też stanowi wyzwanie – przekazuje Wiktor Chyczyński, właściciel firmy "Kafil".

Prace w centrum Łomży ruszą niebawem

Na przyszły tydzień zaplanowano przekazanie placu budowy, a zakończenie rewitalizacji ma nastąpić do końca września tego roku.

Zakres prac obejmuje w szczególności wykonanie nawierzchni placu na rynku, okładzin kamiennych schodów terenowych, dokończenie budowy fontanny jako formy wodnej ze słupami wody i kaskadami oraz nasadzenia zieleni. Wykonawca będzie też odpowiedzialny za nadbudowę murowanej studni, wyeksponowanie części kondygnacji piwnicznej zabytkowego ratusza w formie skansenu archeologicznego, zaznaczenie w posadzce śladów po fundamentach dawnego ratusza. Do wykonania są także inne roboty towarzyszące - czytamy w komunikacie łomżyńskiego ratusza.

Przypomnijmy, że prace modernizacyjne na Starym Rynku w Łomży ruszyły w 2020 roku. Rewitalizacja Starego Rynku rozpoczęła się w 2020 roku. Do tej pory zrealizowano roboty o wartości ponad 2 milionów złotych, a zaawansowanie prac oszacowano na około 30 procent.

Dodajmy również, że na rewitalizację Starego Rynku w Łomży miasto dostało dofinansowanie w wysokości ponad 5 milionów złotych.

Stary Rynek w Łomży

i

Autor: mszzz

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!