Karol Łebkowski z Łomży

i

Autor: mszzz

"To dla mnie ogromne wyróżnienie" Złoty Gwizdek dla Łomżyniaka!

2021-10-13 16:05

Karol Łebkowski zdobył Złoty Gwizdek dla najlepszego sędziego 2021 roku. Sędzia z Łomży jest nie tylko pierwszym Łomżyniakiem, który sięgnął po ten zaszczytny tytuł, ale też pierwszym w historii Polakiem!

Złoty Gwizdek trafił do Karola Łebkowskiego podczas Mistrzostw Świata w Zapasach, które odbyły się na początku października w Oslo w Norwegii. Nagroda przyznawana jest od prawie 40 lat i w tym czasie wyróżniono ponad 100 sędziów z całego świata. Od tego roku miejscem w tym zaszczytnym gronie może też pochwalić się Łomżyniak.

To dla mnie ogromne wyróżnienie. Przeglądałem sobie listę sędziów, którzy są aktywni, to tylko 17 tych "złotych gwizdków" jest aktywnych, pracuje do dziś, 17 osób na całym świecie, także to jest nobilitacja ogromna - powiedział nam Karol Łebkowski.

Złoty Gwizdek dla Karola Łebkowskiego

i

Autor: mszzz
Daria - pierwszy wykon Paranoia na żywo! [ESKA Live]

Kariera łomżyńskiego sędziego zaczęła się wiele lat temu, Karol Łebkowski zaczynał od trenowania zapasów, później zajął się trenowaniem młodych talentów, ale dopiero sędziowanie dopełniło jego zapaśniczy świat.

Najpierw były imprezy krajowe, później egzamin na sędziego międzynarodowego i tak w 2016 roku był pierwszy wyjazd na Igrzyska Olimpijskie, następnie kolejny do Tokio. Warto dodać, że od kilku lat jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kupiskach i cały czas łączy tę funkcję z sędziowaniem zapasów.  

Przed łomżyńskim sędzią kolejna ważna impreza, Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, na które być może łatwiej będzie się dostać po zdobyciu Złotego Gwizdka.

Odpowiedzialność w sędziowaniu jest olbrzymia, na macie mamy utytułowanych zawodników, a na trybunach czy przed telewizorami zasiadają tysiące widzów, presja jest naprawdę bardzo duża, trzeba podejmować szybkie i dobre decyzje np. podczas finału z udziałem gospodarza imprezy, trzeba temu wszystkiemu sprostać - mówi Karol Łebkowski.

Jak widać wysiłek włożony w pracę łomżyńskiego sędziego został oceniony bardzo pozytywnie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE