Ratownik wodny

i

Autor: fot.pixabay.com

Teraz to oni potrzebują wsparcia! WOPR Łomża zbiera kasę na nowy sprzęt [AUDIO]

2020-12-09 12:33

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży zbiera fundusze na nowy sprzęt. Chcą uzbierać 240 tysięcy złotych. Nowy sprzęt ma pomóc w sprawnym ratowaniu ludzkiego życia. Czego potrzebują? Jak wesprzeć ratowników? Czytaj dalej!

Zazwyczaj to oni ratują ludzkie życie, teraz sami potrzebują wsparcia. WOPR Łomża ruszył ze zbiórką funduszy na nowy sprzęt. Ten, który mają jest wiekowy. Najstarsza łódź, z której korzystają pochodzi z 1994 roku, a najnowsza z 2012. Tomasz Malinowski, prezes WOPR-u przekazuje, że ich łodzie mają silniki zaburtowe z napędem śrubowym i takie maszyny można szybko uszkodzić na takich rzekach jak Narew czy Pisa.

Posłuchaj, co Tomasz Malinowski, prezes WOPR Łomża, mówi o zbiórce na nowy sprzęt

Susza i niski poziom wód zmusza nas do zakupu nowego sprzętu - skuter wodny, łódź z silnikiem typu jet i silnika typu jet czyli z płytkimi stopami zanurzenia. Taki sprzęt pozwala nam na pokonywanie płytkich odcinków na tych rzekach bez ryzyka uszkodzenia śruby lub przekładni silnika. Koszty naprawy przewyższają wartość nowego silnika - mówi Tomasz Malinowski, prezes WOPR Łomża.

Woprowcy chcieliby uzbierać 240 tysięcy złotych. Taka suma pozwoliłaby na zakup nowego sprzętu, a to przełożyłoby się na możliwość szybszego dotarcia do potrzebujących.

WOPR Łomża możecie wesprzeć TUTAJ.

Łomżyńskie Morsy pomagają w Mikołajki