Stary Rynek w Łomży

i

Autor: mszzz

Te projekty mogą powstać w mieście! Budżet Obywatelski Łomży 2022

2021-09-27 12:15

Już wiadomo, na które pomysły można będzie głosować. Rada Budżetu Obywatelskiego zatwierdziła ostateczną listę zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Łomży. Na liście znalazło się ponad 30 propozycji. Sprawdź jakie!

Głosowanie na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Łomży 2022 ruszy dopiero 11 października, ale już teraz można podejrzeć pomysły mieszkańców Łomży na zmiany w naszym mieście. Prezentujemy je poniżej.

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE

ZADANIA OGÓLNOMIEJSKIE

1. System zielonych przystanków w Łomży - Zielone przystanki oprócz podstawowej funkcji jaką pełnią, czyli ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zmniejszają wyspę ciepła, wspierają lokalną bioróżnorodność, zmniejszają ryzyko powodzi lokalnych, przeciążenia kanalizacji deszczowej, a co najważniejsze poprawiają jakość powietrza w swoim otoczeniu.

2. Biblioteka strefą kultury otwartą na wszystkich - Projekt ma na celu podniesienie atrakcyjności i dostępności wszystkich agend Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży znajdujących się na terenie miasta.

3. Komfortowo na spacer – rewitalizacja alejek Ul. Marii Skłodowskiej-Curie-Dmowskiego-Wojska Polskiego - wymiana nawierzchni alejek oraz instalacja oświetlenia LED, przystosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych oraz rodzin spacerujących z wózkami i rowerzystów. 

4. Remont nawierzchni ul. Władysława Reymonta.

5. Iluminacja nowego mostu „Hubala” Ł♥MŻA - Projekt zakłada iluminację na dowolny kolor Mostu „Hubala” w technologii LED.

ZADANIA STREFOWE

1. Remont nawierzchni ulic i parkingów - pas drogowy ulicy do obiektu sportowego (dawna strzelnica) bud. Konstytucji 3 Maja.

2. Bezpieczeństwo ponad wszystko - ul. Dmowskiego 2A-2B - budowa oświetlenia osiedlowego, przebudowa parkingu oraz chodnika przy w/w blokach.

3. „Zielony przystanek” – Pl. Kościuszki, dworzec PKS.

4. Rewitalizacja alejek rowerowych i zagospodarowanie przestrzeni przy ul. Dmowskiego/Wojska Polskiego na Miasteczko Ruchu Drogowego.

5. "Oszczędzamy energię” - Wymiana 12 starych słupów z lampami oświetleniowymi na ul. Senatorskiej w Łomży.

6. Radarowe wyświetlacze prędkości pojazdów – poprawa bezpieczeństwa mieszkańców - prewencyjne radary instalowane są w większości krajów europejskich, stosowane jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości.

7. Modernizacja sceny plenerowej w Parku Jakuba Wagi.

ZADANIA OSIEDLOWE

1. Ruch dla zdrowia, Długa 20-22 - Uporządkowanie terenu, ustawienie urządzeń do ćwiczeń.

2. Chodniki na ul. Dmowskiego 4, 6, 8.

3. Budowa parkingów oraz remont chodników – Os. Jantar.

4. Festyn dla lokalnej społeczności „Łączymy pokolenia” - ul. Kierzkowa 7

5. Utwardzenie drogi kostką brukową od posesji nr 2 do posesji nr 20 łącznie - Droga ułatwi dojazd do posesji zlokalizowanych przy ul. Sikorskiego i ul. Chabrowej.

6. Otwarta strefa aktywności przy ul. Fabrycznej.

7. Piknik Rodzinny parking przy PWSiP w Łomży ul. Akademicka 14.

8. Zielona Szmaragdowa i Zawadzka - Inwestycja w drzewka i krzewy w obrębie pasa ulicy Szmaragdowej i południowego odcinka ulicy Zawadzkiej. 

9. Między Nami, Sąsiadami - Impreza integracyjna dla mieszkańców Osiedla nr 5 w Łomży w okresie przedświątecznym.

10. Przyjazne miejsce rekreacji – wymiana piłkochwytu - Teren rekreacyjny przy ulicy Przytulnej.

11. Przebudowa chodnika na ul. Malinowej.

12. Poprawa bezpieczeństwa widoczności poprzez ustawienie luster drogowych Kraska 152.

13. Eko przystanek PWSIP.

14. Wykonanie placu zabaw na osiedlu Mała Kraska.

15. Impreza społeczno-integracyjna budowania pozytywnej relacji z osobami niepełnosprawnymi z sąsiedztwa „Poznajmy się” Park Miejski im. Jakuba Wagi.

16. Monitoring ul. Senatorska, Woziwodzka, Dworna.

17. Kulturalna Farna zaprasza – święto ulicy – impreza integracyjna dla mieszkańców starówki, centrum, łomżyniaków i turystów.

MŁODZIEŻOWY BUDŻET OBYWATELSKI

1. Budowa dwóch bulodromów - teren przy Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

2. Łomżyński Maraton Piłki Nożnej - Stadion Miejski, boisko boczne WORD, Orlik ul. Katyńska.

3. Łomża biega od przedszkola do juniora - Stadion Miejski MOSIR Łomża.

4. Rodzinny Piknik Osiedlowy – od juniora do seniora - teren rekreacyjny przy ulicy Przytulnej.

GŁOSOWANIE

Głosować można jednorazowo, wybierając maksymalnie jedno zadanie w każdej z czterech kategorii zadań: ogólnomiejskich, strefowych, osiedlowych i Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim. W razie wyboru większej liczby zadań lub w przypadku niewypełnienia pól obowiązkowych w karcie, czy też braku daty bądź czytelnego podpisu głos będzie nieważny.

Głosowanie odbędzie się w dniach 11-31 października 2021 r.:

- w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży, Pl. Stary Rynek 14

- w Szkole Podstawowej nr 5, ul. Polna 40A

- w Parku Wodnym, ul. Wyszyńskiego 15

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!