Szpital Wojewódzki w Łomży

i

Autor: od a do z Szpital Wojewódzki w Łomży

Szpital w Łomży w gotowości. Przyjmie uchodźców z Ukrainy

2022-02-25 12:28

Placówki medyczne podległe marszałkowi deklarują gotowość do przyjęcia uchodźców wojennych z Ukrainy. Gotowość potwierdził też dyrektor łomżyńskiego szpitala.

Placówki medyczne podległe samorządowi województwa podlaskiego są przygotowane do przyjęcia i udzielenia pomocy medycznej uchodźcom wojennym z Ukrainy - poinformował dziś (25.02) urząd marszałkowski w Białymstoku, po spotkaniu online marszałka z dyrektorami tych placówek. Konferencja była zwołana w trybie pilnym.

Szpital w Łomży w gotowości

W spotkaniu wzięli  udział dyrektorzy dwunastu placówek z województwa podlaskiego: szpitali, stacji pogotowia ratunkowego, marszałek oraz członek zarządu województwa odpowiedzialny za ochronę zdrowia Marek Malinowski.

Jak podkreślali dyrektorzy nadzorowanych przez samorząd placówek, są one przygotowane do przyjęcia na swoje oddziały potrzebujących hospitalizacji czy pomocy medycznej. Mają zabezpieczone łóżka, zapas leków i personel.

Sytuacja jest trudna i wszystko wskazuje na to, że przez najbliższy czas nie ulegnie zmianie na lepsze. Chcemy zapewnić Ukraińcom uciekającym przed wojną jak najlepszą opiekę medyczną, psychologiczną, jak najlepsze warunki. Uchodźcy będą szukać schronienia prawdopodobnie nie tylko w województwach bezpośrednio graniczących z Ukrainą, ale też u nas- mówił Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego

Gotowość potwierdzili min. dyrektorzy szpitali wojewódzkich w Białymstoku, Łomży i Suwałkach, Białostockiego Centrum Onkologii, szpitali psychiatrycznych w Suwałkach i Choroszczy, Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. (PAP)

Trwa inwazja na Ukrainę
Sonda
Czy obawiasz się inwazji na Polskę?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE