Szlachetna Paczka: Potrzebujące rodziny z Łomży czekają na pomoc

i

Autor: fot. Szlachetna Paczka/ Szlachetna Paczka: Potrzebujące rodziny z Łomży czekają na pomoc

Szlachetna Paczka: Potrzebujące rodziny z Łomży czekają na pomoc

2021-11-12 12:28

Już jutro wszystkie osoby, które będą chciały zostać darczyńcami w Szlachetnej Paczce, będą mogły zdecydować komu pomogą. W sobotę (13.11) zostanie otwarta baza potrzebujących rodzin. I to już czas, by zakasać rękawy i zorganizować pomoc - rodzinnie, wspólnie ze znajomymi ​albo w firmie.

Otwarcie Bazy Rodzin to sygnał do oficjalnego rozpoczęcia Szlachetnej Paczki 2021. Największą dotąd pracę wykonali wolontariusze, którzy poznali potrzebujące rodziny, przez tygodnie je odwiedzali i poznali ich potrzeby.

Teraz "piłka" jest po stronie darczyńców, którzy mogą poznać historię rodziny albo samotnej osoby i wybrać ją, żeby zorganizować paczkę.

Nasze rodziny, z Łomży i okolic, borykają się problemami finansowymi, prawnymi. Problemy dotyczą też chorób dzieci, matek, ojców, a to wiąże się często z kosztownym leczeniem. W Szlachetnej Paczce organizujemy mądrą pomoc, poznajemy te rodziny i wiemy, czego potrzebują. Często są to rodziny, które wstydzą się swojej sytuacji, są wycofane, ale wolontariusze wspólnie z darczyńcami wykonują ogrom długofalowej pracy, by poprawić byt danej rodziny - powiedziała nam Magdalena Wdziękońska, liderka Szlachetnej Paczki w Łomży.

Iga Świątek, Daria Abramowicz i cały team przygotowali Szlachetną Paczkę. Mówią o pomaganiu i sukcesie

Potrzebujące osoby z Łomży i okolic są w bazie

Baza rodzin zostanie otwarta w sobotę 13 listopada o 8:00 rano. Na ten moment nie wiadomo, ile osób z Łomży i okolic znajdzie się na liście, ale z pewnością warto już teraz "przegadać temat" z rodziną czy znajomymi i zdecydować się na zorganizowanie paczki.

Sonda
Czy weźmiesz udział w Szlachetnej Paczce?

Wskazówki dla darczyńcy Szlachetnej Paczki

Osoby, które jeszcze nigdy nie pomagały i nie wiedzą, jak to zrobić TUTAJ znajdą szczegóły na ten temat.

Jeśli nie zdecydujecie się na przedświąteczną pomoc w tej formie, to w każdej chwili można wpłacić też symboliczną "złotówkę" na Szlachetną Paczkę.

Podsumowanie tegorocznej akcji, czyli tzw. weekend cudów, będzie 11 grudnia 2021 r.