Szlachetna Paczka: Potrzebujące rodziny z Łomży czekają na pomoc

i

Autor: fot. Szlachetna Paczka/ Szlachetna Paczka: Potrzebujące rodziny z Łomży czekają na pomoc

Szlachetna Paczka: Potrzebujące rodziny z Łomży czekają na pomoc

2021-11-12 12:28

Już jutro wszystkie osoby, które będą chciały zostać darczyńcami w Szlachetnej Paczce, będą mogły zdecydować komu pomogą. W sobotę (13.11) zostanie otwarta baza potrzebujących rodzin. I to już czas, by zakasać rękawy i zorganizować pomoc - rodzinnie, wspólnie ze znajomymi ​albo w firmie.

Otwarcie Bazy Rodzin to sygnał do oficjalnego rozpoczęcia Szlachetnej Paczki 2021. Największą dotąd pracę wykonali wolontariusze, którzy poznali potrzebujące rodziny, przez tygodnie je odwiedzali i poznali ich potrzeby.

Teraz "piłka" jest po stronie darczyńców, którzy mogą poznać historię rodziny albo samotnej osoby i wybrać ją, żeby zorganizować paczkę.

Nasze rodziny, z Łomży i okolic, borykają się problemami finansowymi, prawnymi. Problemy dotyczą też chorób dzieci, matek, ojców, a to wiąże się często z kosztownym leczeniem. W Szlachetnej Paczce organizujemy mądrą pomoc, poznajemy te rodziny i wiemy, czego potrzebują. Często są to rodziny, które wstydzą się swojej sytuacji, są wycofane, ale wolontariusze wspólnie z darczyńcami wykonują ogrom długofalowej pracy, by poprawić byt danej rodziny - powiedziała nam Magdalena Wdziękońska, liderka Szlachetnej Paczki w Łomży.

Iga Świątek, Daria Abramowicz i cały team przygotowali Szlachetną Paczkę. Mówią o pomaganiu i sukcesie

Potrzebujące osoby z Łomży i okolic są w bazie

Baza rodzin zostanie otwarta w sobotę 13 listopada o 8:00 rano. Na ten moment nie wiadomo, ile osób z Łomży i okolic znajdzie się na liście, ale z pewnością warto już teraz "przegadać temat" z rodziną czy znajomymi i zdecydować się na zorganizowanie paczki.

Sonda
Czy weźmiesz udział w Szlachetnej Paczce?

Wskazówki dla darczyńcy Szlachetnej Paczki

Osoby, które jeszcze nigdy nie pomagały i nie wiedzą, jak to zrobić TUTAJ znajdą szczegóły na ten temat.

Jeśli nie zdecydujecie się na przedświąteczną pomoc w tej formie, to w każdej chwili można wpłacić też symboliczną "złotówkę" na Szlachetną Paczkę.

Podsumowanie tegorocznej akcji, czyli tzw. weekend cudów, będzie 11 grudnia 2021 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE