Syreny alarmowe w Wielkopolsce i Poznaniu 24.11.2022

i

Autor: fot.pixabay.com/Syreny alarmowe w Łomży. Dlaczego się włączyły?

Syreny alarmowe w Łomży. Dlaczego się włączyły?

2022-09-22 11:51

Dźwięk syren alarmowych postawił dziś na nogi mieszkańców Łomży. Syreny zawyły dziś (22.09) po godzinie 10:00. Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Dziś w Łomży 9 minut po 10:00 włączyły się syreny alarmowe. Nie ma dziś żadnego święta, które należałoby tym dźwiękiem uczcić, nie było też komunikatów o planowanych ćwiczeniach systemów ostrzegawczych.

Alarmy na Grochowie nie dają spać mieszkańcom. Tak wyją pociągi na Olszynce Grochowskiej

Mieszkańców Łomży uspokajamy - nie ma żadnego zagrożenia. Wycie syren było wynikiem błędu systemu. Łomżyński ratusz poinformował nas, że sygnału nie można traktować jako ostrzegawczego, a powyższa sytuacja nastąpiła właśnie w wyniku błędu.​

Aktualnie w ramach zawartej umowy na modernizację i rozbudowę systemu alarmowania trwają prace związane z wymianą przestarzałego sprzętu. Prace obejmują między innymi teren m. Łomża. Obecnie sytuacja jest wyjaśniana z producentem systemu - przekazała Anna Dzierszko, rzeczniczka prasowa Wojewody Podlaskiego.

Sonda
Czy upamiętnianie rocznic za pomocą syren alarmowych, w obecnej sytuacji, to dobry pomysł?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!