Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Łomży otwarta. Zobacz, jak wygląda!

i

Autor: mszzz

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Łomży otwarta. Zobacz, jak wygląda!

2022-10-10 14:45

Tu można puścić wodzę wyobraźni​ i dać się ponieść eksperymentom. W łomżyńskiej akademii otwarto Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. SOWA to kilkanaście angażujących eksponatów, a także tzw. majsternia, czyli wskazówki i zestawy do wykonania określonego zadania. Szczegóły i zdjęcia w artykule.

SOWA czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności została dziś (10.10) otwarta w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Sowa składa się z kilkunastu eksponatów i dodatkowej strefy "majsterni" do wykonania określonego zadania przez zwiedzających.

To inicjatywa wspierana przez Centrum Nauki Kopernik i finansowana przez Ministra Edukacji i Nauki.

Łomżyńska SOWA jest szesnastym małym centrum nauki w kraju, a drugim w województwie podlaskim. W Podlaskiem SOWA działa już w Suwałkach, a trzecia pojawi się w Drohiczynie.

Centrum Nauki Kopernik otwarte

SOWA to mini Centrum Nauki Kopernik. To miejsce, które ma zachęcać do tego, żeby poznawać naukę, odkrywać w sobie możliwości poznawania świata. Centrum Nauki Kopernik właśnie poprzez doświadczenia, poprzez praktykę próbuje zachęcić dzieci i dorosłych do tego, żeby odkrywać reguły panujące światem. Zamysł jest taki, żeby mieszkańcy mniejszych miejscowości mieli lepszy dostęp do tego typu miejsc - mówił Dariusz Piontkowski z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

SOWA w Łomży jest otwarta dla każdego - zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Ze strefy mogą korzystać dzieci, młodzież i dorośli.

Zainteresowani mogą kierować pytania na adres sowa@ansl.edu.pl lub dzwoniąc na numer 86 216 82 72

Zapisy telefoniczne prowadzone są w godzinach 8:00-16:00.

Atutem SOWY jest możliwość samodzielnego eksperymentowania, odkrywania praw rządzących światem poprzez spontaniczną, naturalną ludziom – ciekawość. W ten sposób jej odbiorcy zdobywają przeświadczenie, że nauka nie jest wyłącznie zbiorem faktów, podręcznikowych reguł, ale sposobem w jaki każdego dnia poznajemy świat korzystając z naszych zmysłów oraz umiejętności analitycznego i syntetycznego myślenia - mówi Jolanta Święszkowska, rzeczniczka ANSŁ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE