Festyn św. Wawrzyńca

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Średniowieczny klimat w Starej Łomży

2023-08-03 8:23

Tętent kopyt, muzyka, śpiew, huk salw, rycerze - to wszystko, i jeszcze więcej, będziecie mogli podziwiać już w najbliższą niedzielę (06.08) w Starej Łomży, a dokładnie, u stóp Królowej Bony. Festyn św. Wawrzyńca to z pewnością jedno z najciekawszych wydarzeń tego lata!

Festyn u stóp Królowej Bony

Ooooj, będzie się działo! Przed nami jedno z najciekawszych wydarzeń tego lata. W końcu- jak wiele macie okazji, żeby przenieść się w czasie? Wystarczy wyskoczyć na wycieczkę i zatrzymać się u stóp słynnej Królowej Bony. W najbliższą niedzielę (06.08) odbędzie się tam Festyn św. Wawrzyńca pełen niespodzianek.

Od kilku lat wracamy do tej pradawnej tradycji. W okolicy wspomnienia świętego, które przypada 10 sierpnia, w Starej Łomży organizujemy „Festyn kultury średniowiecznej na św. Wawrzyńca”, w trakcie którego tysiącletnia osada odżywa i ponownie staje się najważniejszym miejscem w tej części Polski – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża. – Zapraszam. Będzie wiele atrakcji od walczących rycerzy, także na koniach, po tańczące damy i dwórki. Będą pokazy dawnego rzemiosła i konkursy dla publiczności z cennymi nagrodami.

Program imprezy

Na pewno nie będziecie się nudzić. Organizatorzy zaplanowali dla Was:

  • inscenizacje historyczne
  • turnieje rycerskie
  • tańce średniowieczne
  • muzykę z epoki
  • wybór mocarza Gminy Łomża
  • warsztaty rzemiosła
  •  zabawy dla dziatwy
  • swojskie jadło

Początek imprezy punktualnie w samo południe.

Ale to nie koniec wrażeń! Średniowieczny festyn będzie połączony z jednym z najtrudniejszych biegów z cyklu "Aktywna Piątka Gminy Łomża". Śmiałkowie przebiegną ok.11 km w tym pięć morderczych podbiegów. Wciąż możecie dołączyć do grona biegaczy, a szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Średniowieczna kolczuga znaleziona koło Krosna Odrzańskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE