Skandaliczne wyprzedzanie kierowcy TIR-a na trasie Łomża-Ostrołęka

i

Autor: Facebook Skandaliczne wyprzedzanie kierowcy TIR-a na trasie Łomża-Ostrołęka

Skandaliczne wyprzedzanie kierowcy TIR-a. "Wyścig słoni" pod Łomżą [WIDEO]

2021-09-23 14:45

"Wyścig słoni", czyli sytuację na drodze, w której biorą udział dwa samochody ciężarowe, zarejestrował kierowca podróżujący trasą Łomża-Ostrołęka. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak ciężarówka usiłuje wyprzedzić lawetę. Jej kierowca łamie wszelkie przepisy. Sprawą zajęła się już policja.

Informacja o niebezpiecznym wyprzedzaniu. tzw. "wyścigu słoni" na traise Łomża-Ostrołęka pojawiła się na portalu eostroleka.

- Ciężarówka próbuje wyprzedzić inny duży pojazd - lawetę - czytamy w opisie filmu na portalu. - Pojazdy przez dłuższy czas jadą obok siebie - jadący prawem pasem kierowca zielonej lawety nie zamierza najwyraźniej przepuścić ciężarówki. Kierujący ciężarówką jest zmuszony jechać lewym pasem obok wysepki.

Wariactwo na drodze kończy się, dopiero gdy z naprzeciwka nadjeżdża inny pojazd. Wówczas zielona laweta zwalnia i wpuszcza ciężarówkę.

Nagranie pojawiło się w sieci (na stronie portalu xlomza) we wtorek, 21 września, natomiast na drugi dzień zainteresowała się nim policja, zapowiadając wyciągnięcie konsekwencji wobec kierującego TIR-em. Za popełnione wykroczenia (m.in. wyprzedzanie na skrzyżowaniu, na linii podwójnej ciągłej i jazda pod prąd) grozi mu wysoki mandat, a nawet utrata prawa jazdy.

Całe nagranie zobaczycie poniżej. 

Fatalne wyprzedzanie - 20 pkt karnych i 3 miesiące bez prawa jazdy