Koronawirus

i

Autor: pixabay.com

Sanepid kieruje coraz więcej osób na kwarantannę po wykryciu ogniska koronawirusa w Łomży

2020-07-02 12:34

Nowych zakażeń nie przybyło, ale od kilku dni poszerza się grono osób kierowanych na kwarantannę. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży dociera do kolejnych osób, które mogły mieć kontakt ze Zgromadzeniem Sióstr Służek, w którym wykryto ognisko SARS-CoV-2. Sprawdźcie szczegóły!

Przypomnijmy, że koronawirusa w Zgromadzeniu Sióstr Służek w Łomży wykryto pod koniec czerwca. Zachorowało tam 15 z 17 zakonnic. Od momentu potwierdzenia tego ogniska wirusa, łomżyński sanepid zaczął ustalać kontakty i kierować kolejne osoby na kwarantannę. W tej chwili to już około 300 osób.

Objęte kwarantanną zostały zarówno osoby duchowne, jak i świeckie, między innymi z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego, które prowadziły siostry. W związku z tym zamknięty został także Kościół i Klasztor Ojców Kapucynów, a łomżyńska kuria pracuje zdalnie.

Na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eska.pl/lomza/koronawirus-uderzyl-w-zgromadzenie-siostr-sluzek-w-lomzy-nowe-ognisko-covid-19-w-miescie-aa-RhEM-gT6n-urw5.html

Dziś (2.07) Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży przekazuje, że grono, kierowanych na kwarantannę osób, powiększa się. Taką decyzję podjęto dziś wobec ponad 100 osób. Obecnie w kwarantannie przebywa 412 osób, z czego ponad 300 to osoby, które miały kontakt z bezhabitowymi siostrami. (305- Łomża, 107- powiat łomżyński)

Na razie koronawirus zwolnił w Łomży i okolicach - w ciągu ostatniej doby nie odnotowano nowych przypadków zakażenia, ale ta sytuacja może się zmienić, bo jak dodaje Julia Gulanowska z PSSE, osoby z kwarantanny czekają na wyniki testów.

Jak w tej chwili wygląda koronawirus w liczbach w regionie łomżyńskim?

  • 99 zakażeni
  • 54 aktualnie chorzy
  • 412 w kwarantannie

Łomżyński sanepid informuje dziś o 5 nowych przypadkach "ozdrowienia". Koronawirusa w Łomży i powiecie łomżyńskim zwalczyło do tej pory 45 osób. Ile zachorowań mamy w Podlaskiem? Służby sanitarne poinformowały dziś (2.07) o 5 osobach, u których wykryto SARS-CoV-2. W sumie liczba zakażonych wynosi teraz 854.

  • 854 zakażeni
  • 468 wyzdrowiali
  • 96 hospitalizowani
  • 2502 w kwarantannie

Dodajmy, że od początku pandemii koronawirusa w województwie podlaskim wykonano prawie 41 tysięcy testów na obecność SARS-CoV-2.

10. Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE