sadzMY w Łomży

i

Autor: mżet

Wydarzenia

Sadzonki rozdane... ale wciąż czekają kolejne! Akcja #sadziMY trwa

2023-10-03 12:55

Wczoraj w Nadleśnictwie Łomża (02.10) ruszyła akcja #sadziMY. Wystarczyło pojawić się na placu przy Nowogrodzkiej w Łomży i odebrać sadzonki. Do rąk Łomżyniaków trafiły świerki i sosny, dziś (03.10) można zdobyć sadzonki modrzewia.

Akcja #sadziMY już po raz piąty  w łomżyńskim nadleśnictwie!  Jak co roku Łomżyniacy tłumnie ruszyli po sadzonki, które upiększą ich ogrody przydomowe i działkowe. W tym roku można było wybierać spośród sosen i świerków, ale wczorajsza (02.10) akcja była rozgrzewką...

#sadziMY z nadleśnictwem w Łomży. Czas na modrzewie

Dziś (03.10) akcja #sadziMY trwa nadal, ale... z niespodzianką. Wczoraj były sosny i świerk, dziś można zdobyć również sadzonkę modrzewia. Drzewka będą czekały na wszystkich chętnych jeszcze do godziny 15:00. W sumie łomżyńskie nadleśnictwo ma do rozdysponowania ok. 4,5 tysiąca sadzonek!

#sadziMY... ale po co?

Akcja ma celu przede wszystkim promowanie postaw ekologicznych.

Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.  Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować - czytamy na stronie akcji.

W skali kraju do rozdania w trwającej edycji akcji jest aż milion drzewek.

Akcja #sadziMY w Zielonej Górze