Łoker

i

Autor: mszzz

Rowery wracają. Znamy termin uruchomienia ŁoKeRa w Łomży!

2022-03-17 14:01

Wiadomo już, kiedy można będzie w Łomży wypożyczać rowery. Ma to nastąpić już niebawem. Miasto rozstrzygnęło przetarg na dostawę, instalację i uruchomienie publicznego roweru. Szczegóły znajdują się poniżej.

Jak udało nam się dowiedzieć, wszystko wskazuje na to, że już niebawem mieszkańcy Łomży i podłomżyńskich miejscowości czy turyści będą mogli korzystać z systemu roweru miejskiego.

Został rozstrzygnięty przetarg na dostawę, instalację i uruchomienie publicznego roweru. Przypomnijmy, że w przetargu pojawiły się 3 oferty, z czego tylko jedna mieściła się w założonym przez miasto budżecie.

Dziś mamy do czynienia z Putinem uformowanym przez KGB

Jednak nasze miasto zdecydowało się na wybranie nieco droższej oferty, a mianowicie oferty firmy Nextbike Polska S.A., która zaproponowała nieco ponad 3 miliony złotych, a miasto przygotowało niespełna 3 miliony.

ŁoKeR w Łomży. Jakie rowery?

W sumie w tym roku na terenie Łomży ma funkcjonować 15 stacji, 100 rowerów tradycyjnych i 30 rowerów elektrycznych.

Przypomnijmy, że w 2020 roku miasto dostało trzydziestomilionowe dofinansowanie w ramach zrównoważonej mobilności miejskiej. To na nowy dworzec autobusowy w Łomży, zakup autobusów elektrycznych czy właśnie na uruchomienie systemu roweru miejskiego w Łomży.

Sonda
Czy jako rowerzysta czujesz się bezpieczny na polskich drogach?

Według zapowiedzi władz miasta z tzw. "łokerów" można będzie już korzystać na majówkę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl