RCKiK Łomża: Krew jest w zapasie. Potrzeba osocza i leków!

i

Autor: fot. RCKiK w Białymstoku/Krew jest w zapasie. Potrzeba osocza i leków!

RCKiK Łomża: Krew jest w zapasie. Potrzeba osocza i leków!

2022-03-03 13:14

​Potrzeba teraz osocza, a nie krwi. Wystarczyło kilka dni, by zapełniły się stany magazynowe we wszystkich grupach krwi w Podlaskiem. Dlatego warto teraz rozważyć oddanie osocza. Szczegóły poniżej.

Mieszkańcy Łomży i regionu tłumnie przystąpili do akcji oddawania krwi, by pomóc Ukrainie. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku prosi w tej chwili o rozważenie oddania osocza, które można przechowywać nawet 3 lata.

Osoczem można podzielić się w łomżyńskim oddziale RCKiK przy Szpitalu Wojewódzkim. Zarówno osocze, jak i krew pobierane są od poniedziałku do piątku między 7.30 a 13.00.

Ważniejsze leki!

To, czego najbardziej potrzeba teraz Ukraińcom, to leki i inne artykuły medyczne. Najważniejsze są: sprzęt medyczny i pojemniki do poboru krwi, natomiast zapotrzebowania na samą krew obecnie nie ma.

Specjalista ekonomiczny: Świat poradzi sobie bez Rosji, Rosja bez świata nie

Leki i sprzęt medyczny można w Łomży oddawać do Akademii Nauk Stosowanych przy Akademickiej 14 (dawniej PWSIiP w Łomży). Zebrane tam artykuły trafiają do potrzebujących Ukraińców.

W tej chwili krew spada na dalsze miejsce, jednak sytuacja jest dynamiczna, dlatego warto na bieżąco śledzić stronę RCKiK w Białymstoku i stany magazynowe.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl