Przejeżdżaliście już ulicą Dworną w Łomży? Zobaczcie, jak wygląda po remoncie [FOTO]

2021-06-22 14:16

Już od jakiegoś czasu można korzystać ze świeżo wyremontowanego fragmentu ulicy Dwornej w Łomży. Kawałek między skrzyżowaniem z Giełczyńską a Sadową był ostatnim do wykonania by zaliczyć go do inwestycji drogowych w 100 procentach zrealizowanych w mieście. Jak się wam podoba kamienna Dworna?

Zabytkowa ulica Dworna w Łomży odzyskała dawny blask. Mniej więcej w połowie została wybrukowana, natomiast reszta ulicy zyskała nową asfaltową nawierzchnię. Przypomnijmy, że remont ulicy trwał od ubiegłego roku, na jesieni zostały oddane do użytku pierwsze fragmenty, a ostatni musiał poczekać do czerwca 2021 roku.

Ulica Dworna w Łomży to zabytkowa ulica naszego miasta i jest najdłuższą arterią Starego Miasta (mierzy ponad 1 km). Dawniej ulica prowadziła do zamku (dworu), skąd jej nazwa. W tej chwili przy ulicy Dwornej znajdują się między innymi: Katedra św. Michała Archanioła w Łomży, Sąd Okręgowy, Muzeum Północno-Mazowieckie i dużo zabytkowych kamienic.

Najbardziej dziurawe ulice w Warszawie

Remont Dwornej rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku, a jego koszt to prawie 7 milionów złotych. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak wam podoba się historyczna ulica w sercu naszego miasta?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!