Przejazd wojska i pokaz sprzętu bojowego w Łomży

i

Autor: fot. pixabay.com/Przejazd wojska i pokaz sprzętu bojowego w Łomży

Przejazd wojska i pokaz sprzętu bojowego w Łomży

2021-11-23 12:32

To propozycja dla miłośników militariów, ale i wszystkich ciekawskich. Już jutro (24.11) ulicami Łomży przejedzie Wojsko Polskie w ramach ćwiczenia TUMAK-21. Po przejeździe zaplanowano też stacjonarny pokaz sprzętu wojskowego. Szczegóły w artykule.

Takiego wydarzenia w Łomży dawno nie było. 24 listopada, czyli już jutro, przez ulice Łomży przejedzie Wojsko Polskie. To w ramach ćwiczenia TUMAK-21, w którym udział bierze 11 Mazurski Pułk Artylerii z Węgorzewa.

Najpierw zaplanowano widowiskowy przejazd ulicami miasta, a później stacjonarny pokaz sprzętu wojskowego. Zainteresowani mieszkańcy Łomży będą mogli z bliska zobaczyć 7 pojazdów, a w tym 4 Wyrzutnie Rakietowe WR-40 "LANGUSTA".

Lecieliśmy nowym wojskowym śmigłowcem nad Warszawą. Relacja z prezentacji maszyny

Przejazd wojska odbędzie się w godzinach porannych, natomiast pokaz sprzętu bojowego zaplanowano w godzinach 9:30-14:30 na parkingu przy Parku Wodnym w Łomży.

Ćwiczenie pk. TUMAK-21 jest największym przedsięwzięciem szkoleniowym realizowanym przez 16DZ w 2021 roku. W ćwiczeniu będzie uczestniczyło około 6000 tyś. żołnierzy, ponadto zaangażowanych będzie ponad 1000 jednostek sprzętu bojowego i zabezpieczenia logistycznego.

Głównym celem ćwiczenia będzie sprawdzenie stopnia przygotowania jednostek bezpośrednio podległych dywizji do prowadzenia działań taktycznych oraz przemieszczenie do rejonu operacyjnego przeznaczenia, osiągnięcie gotowości i prowadzenie działań taktycznych we współdziałaniu z pododdziałami sojuszniczymi, WOT i Układem Pozamilitarnym - czytamy w komunikacie Wojska Polskiego. 

Kto jest ważniejszy w wojsku? Sprawdź, czy odróżniasz kaprala od sierżanta

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa najniższy stopień w wojskach lądowych?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!