Urząd Miejski w Łomży

i

Autor: mszzz

Porozmawiają w Łomży o Polskim Ładzie. Będzie nadzwyczajna sesja

2021-07-20 16:06

21 lipca w Łomży odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Jej zwołania chciała część łomżyńskich radnych, a wszystko z powodu... Polskiego Ładu. Więcej poniżej.

Na jutro (21 lipca) zwołano nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej Łomży. Tego chcieli radni z Prawa i Sprawiedliwości i Przyjaznej Łomży - chcą poznać plany władz miasta dotyczące wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST.

Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 30 lipca 2021 roku. Można zgłaszać maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie. Tu znajdziecie więcej na ten temat https://www.bgk.pl/polski-lad/

Sesja odbędzie się w środę 21 lipca o godzinie 19:00.