Pomaganie przez bieganie w Łomży. Za nami 7. PKO Bieg Charytatywny! ZDJĘCIA

i

Autor: mszzz

WYDARZENIA

Pomaganie przez bieganie w Łomży. Za nami 7. PKO Bieg Charytatywny! ZDJĘCIA

2023-09-25 11:57

Ponad 50 pięcioosobowych drużyn wzięło udział w 7. edycji PKO Biegu Charytatywnego w Łomży. W sumie zawodnikom udało się pokonać ponad 2 tysiące okrążeń. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

7. PKO Bieg Charytatywny w Łomży

W sobotę (23.09) w 12 miastach w Polsce, w tym w Łomży, uczestnicy PKO Biegu Charytatywnego wybiegli w ciągu jednej godziny blisko 21 tysięcy okrążeń! Każde okrążenie jest przeliczane na złotówki, które następnie trafią na cel charytatywny. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na stypendia sportowe dla dzieci i młodzieży.

Ta edycja biegu charytatywnego w Łomży była rekordowa. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 50 5-osobowych sztafet. Całej ekipie, zgromadzonej w sobotę na Stadionie Miejskim w Łomży, udało się pokonać rekordowe 2015 okrążeń. Przypomnijmy, że podczas 6. edycji było to 1328 okrążeń.

Najwięcej okrążeń w tym roku w Łomży pokonała drużyna LKS Kurpie na Luzie I - biegacze przebiegli 50 "kółek". Natomiast najszybsze okrążenie wykonał Hufiec Pracy w Łomży 1.

Kamila Lićwinko ambasadorką biegu w Łomży

Ambasadorką łomżyńskiego biegu była Kamila Lićwinko - skoczkini wzwyż, dwukrotna finalistka igrzysk olimpijskich, halowa mistrzyni świata i brązowa medalistka mistrzostw świata. Lekkoatletka zakończyła swoją karierę sportową w 2017 roku i teraz zajmuje się między innymi zachęcaniem najmłodszych do uprawiania sportu. W Białymstoku prowadzi Akademię Młodych Mistrzów.

Ta impreza to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Można spędzić fajnie czas - aktywnie, sportowo, czyli to, co lubię najbardziej i też pomóc. Bardzo się cieszę, że jestem ambasadorką tego biegu w Łomży. Mamy bardzo dużo sztafet, jest pobity rekord frekwencji z zeszłego roku. To cieszy, że coraz więcej Polaków wybiera aktywność fizyczną, a jeżeli do tego jeszcze pomagają to cieszy mnie to jeszcze bardziej - powiedziała nam Kamila Lićwinko.

Wydarzenie to nie tylko bieg sztafetowy osób 14+, ale też biegi dzieci i młodzieży w wieku 1-13 lat. Zorganizowano też piknik z atrakcjami dla najmłodszych - wielkoformatowe gry planszowe, mecz badmintona, malowanie buziek i bańki mydlane. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl