Nowy radiowóz. Toyota Land Cruiser w KMP w Łomży [ZDJĘCIA]

i

Autor: KMP Łomża

Policjant z Łomży sprezentował swojej komendzie nową terenową toyotę [ZDJĘCIA]

2021-08-17 11:15

Nowy radiowóz, Toyota Land Cruiser trafiła do Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Wszystko dzięki wyróżnieniu dzielnicowego w ogólnopolskim konkursie "Policjant, który mi pomógł". Laureatem plebiscytu został aspirant sztabowy Karol Kołodziejczyk - dzielnicowy z Łomży.

W poniedziałek łomżyńska policja otrzymała nowy radiowóz. Jak poinformowała KMP w Łomży, Toyota Land Cruiser służyć będzie policjantom z patrolówki, w tym między innymi "wodniakom". Oznakowany radiowóz wyposażony jest w silnik o pojemności 2,8 litra i mocy 204 koni mechanicznych. Pojazd posiada automatyczną skrzynię biegów.

Czytaj też: Czołówka przy moście Hubala. W szpitalu trzy osoby, w tym dziecko

Zakup nowego samochodu służbowego w kwocie 212 900 tysięcy złotych został sfinansowany przez Komendę Główną Policji. Jest to wyróżnienie łomżyńskiej komendy, w związku z ogólnopolskim konkursem "Policjant, który mi pomógł". Laureatem został w nim aspirant sztabowy Karol Kołodziejczyk - dzielnicowy z Łomży. Policjant znalazł się w gronie pięciu zwycięzców konkursu.

Nowy pojazd poprawi warunki pracy funkcjonariuszy pełniących służbę między innymi w okolicy akwenów. Policjanci wykorzystujący auto w służbie w sezonie wakacyjnym będą głównie dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Pościg za piratem drogowym. Nagranie prosto z radiowozu