wilk

i

Autor: pixabay.com

Pod Łomżą wilk zagryzł cztery psy! Makabryczne odkrycie w Dolinie Narwi [AUDIO]

2020-12-05 12:54

W dolinie Narwi wilk zagryzł cztery psy, przekazują władze Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego. Wszystko działo się w krótkim odstępie czasu. Już dawno nie było takich przypadków. Władze parku apelują, żeby zwierzęta domowe- zwłaszcza w nocy, zawsze pozostawiać bezpiecznym, zagrodzonym miejscu.

Pierwszy atak na szczeniaka był pod osłoną nocy, ale rano wilk zaatakował jeszcze trzykrotnie, jego ofiarą padły już wtedy dorosłe psy. To pierwszy tego typu przypadek w dolinie Narwi od prawie 60 lat. 

Najpierw ofiarą wilka padł trzymiesięczny szczeniak wilczura. Wilk zaatakował w nocy. Porwał z obrożą z łańcucha młodego szczeniaka, ale go nie skonsumował. Następnego dnia, właściwie kilka godzin później, na kolejnej posesji w Krzewie, pod Łomżą, dopadł już dorosłe psy. One miały ewidentne ślady ataku wilka. Jeden z psów, był odciągnięty na bok i był prawie w całości zjedzony... metodycznie, tak jak to robią wilki- przekazał nam Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Wilk został zauważony przez właścicielkę posesji. Wychodząc na podwórze, żeby nakarmić swoje psy, kobieta zauważyła, że nie ma ich w swoich budach. Zaczęła je głośno wołać. Wtedy ze stodoły wyłonił się wilk, który w pewnej odległości od niej przebiegł i uciekł do lasu.

Władze Parku skrupulatnie analizują tego wilka, pod kątem jego skłonności. Na razie filozofujemy- przyznaje Sachmaciński. Żeby praktycznie stwierdzić co jest przyczyną jego ataków, musimy się temu dłużej przyjrzeć. Na pewno wiadomo, że to samotny osobnik, nie skupiony w wilczej watasze. Być może młody, jurny i odważny, dlatego tak drastycznie atakuje. A być może stary, powoli stający się niezaradny i korzystający z tzw. "gotowców" czyli łatwych dla niego łupów w postaci zwierząt domowych.

Musimy uważać. To, że wilk zaatakował, wcale nie oznacza, że już nasycił swój głód. Może uderzyć ponownie, dlatego władze Parku apelują, żeby zwierzęta domowe- zwłaszcza w nocy, zawsze pozostawiać bezpiecznym, zagrodzonym miejscu.

Posłuchaj, co o zagryzieniu psów pod Łomżą mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi
Ciekawski wilk próbował pożreć fotopułapkę

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant