Łomża. Pijany motocyklista zatrzymany przez policję

i

Autor: KMP Łomża Łomża. Pijany motocyklista zatrzymany przez policję

Zatrzymali motocyklistę za brak kasku. Na koncie miał jednak coś znacznie gorszego

2021-08-25 12:56

39-letni motocyklista został zatrzymany przez policjantów za jazdę jednośladem bez kasku. W trakcie kontroli wyszło jednak na jaw, że na koncie ma coś znacznie gorszego.

Zatrzymanym przez funkcjonariuszy z posterunku w Wiźnie okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Mężczyzna jechał motocyklem bez kasku. Szybko okazało się też, że to nie jedyne przewinienie motocyklisty. Badanie alkomatem 39-latka wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili też, że motocykl nie jest zarejestrowany, nie jest ubezpieczony, a kierowca nie miał uprawnień do kierowania nim.

Inny pijany kierowca wpadł tego samego dnia na jednej z dróg w gminie Zbójna. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nowogrodzie zatrzymali 65-letniego kierowcę ciągnika rolniczego. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy.

Obaj nieodpowiedzialni mężczyźni za swoje postępowanie odpowiadać będą teraz przed sądem.

Policjanci apelują o rozsądek do kierowców oraz stanowczą reakcję, gdy ktoś zamierza wsiąść do samochodu będąc pod wpływem alkoholu. Tego typu nieodpowiedzialne zachowanie może skończyć się ludzką tragedią.

Raport z anteny 25.08, godz.10