pijani kierowcy w łomzy

i

Autor: KMP Łomża

Pijani kierowcy na łomżyńskich ulicach! Rekordzistka miała ponad 2 promile

2022-05-23 14:36

W miniony weekend łomżyńska policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzistka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a drugi zatrzymany kierowca spowodował kolizję. Oboje stracili prawo jazdy, a ich dalszym losem zajmie się sąd.

Pierwszą zatrzymaną przez łomżyńską policję była kobieta. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na jednej z łomżyńskich ulic porusza się osobówka, której styl jazdy wzbudza podejrzenia o nietrzeźwość kierującego.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że ulicą Nowogrodzką w Łomży kierowca toyoty może być nietrzeźwy, bo nie utrzymuje prostego toru jazdy. Dwie minuty później na tej właśnie ulicy mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Już w trakcie rozmowy z kobietą siedzącą za kierownicą funkcjonariusze wyczuli alkohol- relacjonowała Justyna Janowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów: kobieta pobiła niechlubny rekord weekendu mając  w organizmie ponad 2 promile alkoholu! Drugi kierowca wpadł w ręce policjantów następnego dnia, a wszystko zaczęło się od zgłoszenia o kolizji w Piątnicy. 

Mundurowi ustalili, że 60-letni kierowca mazdy podczas cofania uderzył w fiata - czytamy na stronie łomżyńskiej komendy.

To oczywiście nie było jedyne przewinienie tego kierowcy. Szybko okazało się, że prowadził będąc pod wpływem alkoholu, mając w organizmie ponad pół promila.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna stracili prawo jazdy. Teraz za jazdę na podwójnym gazie odpowiedzą przed sądem, a, zgodnie z kodeksem karnym, grozi im kara nawet do dwóch lat więzienia.

Tak bardzo spieszył się na randkę, że stracił prawo jazdy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE