pijani kierowcy w łomzy

i

Autor: KMP Łomża

Pijani kierowcy na łomżyńskich ulicach! Rekordzistka miała ponad 2 promile

2022-05-23 14:36

W miniony weekend łomżyńska policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzistka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a drugi zatrzymany kierowca spowodował kolizję. Oboje stracili prawo jazdy, a ich dalszym losem zajmie się sąd.

Pierwszą zatrzymaną przez łomżyńską policję była kobieta. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na jednej z łomżyńskich ulic porusza się osobówka, której styl jazdy wzbudza podejrzenia o nietrzeźwość kierującego.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że ulicą Nowogrodzką w Łomży kierowca toyoty może być nietrzeźwy, bo nie utrzymuje prostego toru jazdy. Dwie minuty później na tej właśnie ulicy mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Już w trakcie rozmowy z kobietą siedzącą za kierownicą funkcjonariusze wyczuli alkohol- relacjonowała Justyna Janowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów: kobieta pobiła niechlubny rekord weekendu mając  w organizmie ponad 2 promile alkoholu! Drugi kierowca wpadł w ręce policjantów następnego dnia, a wszystko zaczęło się od zgłoszenia o kolizji w Piątnicy. 

Mundurowi ustalili, że 60-letni kierowca mazdy podczas cofania uderzył w fiata - czytamy na stronie łomżyńskiej komendy.

To oczywiście nie było jedyne przewinienie tego kierowcy. Szybko okazało się, że prowadził będąc pod wpływem alkoholu, mając w organizmie ponad pół promila.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna stracili prawo jazdy. Teraz za jazdę na podwójnym gazie odpowiedzą przed sądem, a, zgodnie z kodeksem karnym, grozi im kara nawet do dwóch lat więzienia.

Tak bardzo spieszył się na randkę, że stracił prawo jazdy