Piątnica: Znikają śmieci z budzącej kontrowersje posesji [ZDJĘCIA]

2021-05-28 12:58

Od wczoraj (27.05) trwało wywożenie śmieci z jednej z piątnickich posesji, na której właściciel zgromadził pokaźny zbiór odpadów. Starszy mężczyzna od wielu lat gromadzi najróżniejsze rzeczy wokół swojego domu. Władze Gminy Piątnica zdecydowały się na interwencję.

To miejsce znają nie tylko mieszkańcy Piątnicy, ale i sąsiedniej Łomży - właściciel nieruchomości od lat zbiera najróżniejsze odpady i umieszcza je na swojej posesji. W ostatnim czasie "górka" odpadów urosła do znacznych rozmiarów, co spowodowało uszkodzenie ogrodzenia, które groźnie przechyliło się na chodnik.

Wójt Gminy Piątnica zdecydował o usunięciu części śmieci z tej posesji. Mimo wcześniejszych próśb ze strony władz, właściciel kontrowersyjnej nieruchomości nie zdecydował się na oczyszczenie swojej posesji we własnym zakresie. Dlatego podjęto zdecydowane kroki w obawie o zdrowie i życie przechodniów.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 28.05.2021

Odpady zostały wywiezione na wysypisko śmieci na koszt Gminy Piątnica. Dokładny koszt operacji nie jest jeszcze znany, ale na pewno będzie liczony w tysiącach złotych. Gmina będzie starać się o zwrot kosztów.  Uszkodzone ogrodzenie zostało zabezpieczone.

Stanowcze kroki zostały podjęte z uwagi na ochronę zdrowia i życia nie tylko mieszkańców Piątnicy, ale i samego właściciela. Czy w przyszłości uda się dojść do porozumienia w tej sprawie, zaproponować inne wyjście z tej sytuacji, a może odpowiednią pomoc?

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl