hydraulik

i

Autor: pixabay.com

Pan "złota rączka" pomoże łomżyńskim seniorom. Bezpłatni fachowcy już od września

2020-07-31 15:30

Cieknący kran, zepsuta klamka, niedomykające się meble, wyrwane gniazdko elektryczne czy nieszczelne okna- to tylko niektóre z usterek, które pomogą naprawić w Łomży bezpłatni fachowcy. Starsi mieszkańcy miasta mogą liczyć na ich pomoc już we wrześniu. Trzeba jednak spełnić pewne wymogi. Jakie? Sprawdź na ESKA. PL ŁOMŻA

Drobne usterki przestaną już spędzać sen z powiek- zwłaszcza łomżyńskim seniorom, którym czasem trudno jest "na szybko" uporać się z jakąś awarią. Jednak od września się to zmieni! "Fachowiec dla seniora" to akcja, która ma na celu pomoc osobom, którzy potrzebują szybkiej naprawy, montażu czy usunięcia technicznych problemów. Co ciekawe, usługa będzie zupełnie darmowa!

Jedyny, ewentualny koszt, jaki poniesie osoba zamawiająca usługę złotej rączki, to koszt materiałów i części niezbędnych do naprawy. Trzeba też podkreślić, że osoby dokonujące napraw nie będą odpowiedzialne za ich zakup.

Jest to nasza reakcja na potrzeby zgłaszane przez Łomżyńską Radę Seniorów i Łomżyńską Społeczną Radę ds. Osób z Niepełnosprawnością. Uruchomienie tego typu pomocy planowaliśmy już wcześniej, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa musieliśmy przesunąć ją w czasie. Doskonale sprawdza się ona w innych miastach jak tzw. „złota rączka” – informuje Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Co trzeba zrobić, żeby załapać się na pomoc bezpłatnego fachowca? Trzeba być mieszkańcem Łomży, posiadać Łomżyńską Kartę Seniora, albo orzeczenie o niepełnosprawności. Usługa ma też być wykonana w domu takiej osoby lub w miejscu jej zamieszkania.

Fachowe grillowanie. Jak rozpalić grilla ogrodowego?

Drobne naprawy techniczne będą realizowali uczestnicy projektu Centrum Integracji Społecznej, którzy od 1 września br. będą przyjmowali zgłoszenia, weryfikowali je i po wyznaczeniu terminu dokonywali napraw.

To kolejny element aktywizacji zawodowej uczestników Centrum Integracji Społecznej. Dzięki usłudze „fachowiec dla seniora” będą oni mogli pracować dla innych, wykorzystując swoje umiejętności do tego, by wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące z naszego miasta – informuje Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży.

Jak zgłosić naszą usterkę? Już od września zacznie działać specjalna linia telefoniczna. Nasz problem techniczny zgłaszamy pod numerem telefonu 86 215 68 99 lub osobiście w siedzibie CIS przy ul. Farnej 1 w Łomży.

Ennio Morricone, John Williams, a może Vangelis - kto jest najlepszym kompozytorem muzyki filmowej? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Który z kompozytorów jest znany ze współpracy z reżyserem Sergiem Leonem?