Konkurs na mural

i

Autor: UM w Łomży

Ciekawostka

Grube tysiące na mural. Łomża czeka na Wasze pomysły

2023-08-23 13:58

40 tysięcy złotych- taką sumkę można zgarnąć na wykonanie muralu swojego autorstwa. Malowidło ma ozdobić ścianę budynku przy ulicy Senatorskiej 13. Szczegóły w artykule!

Spora kasa na upiększenie Łomży

Szary budynek przy Senatorskiej 13 już niedługo zyska nowy wygląd, a to, jaki będzie efekt jest w Waszych rękach. Urząd Miejski w Łomży ogłosił konkurs na najpiękniejszy mural, który ozdobi ścianę tegoż obiektu. Tematyka ma nawiązywać do historii Łomży i przeplatać się ze współczesnym wizerunkiem naszego miasta.

Mural "Łomża dawniej i dziś" to projekt, który zyskał uznanie mieszkańców w ramach zadań osiedlowych Budżetu Obywatelskiego. Ma on przedstawiać historyczną scenę i jednocześnie stać się wizytówką miasta, oddającą jego charakter i wyjątkowość. Kompozycję malowidła należy wpisać w kontekst architektoniczny ściany budynku z wykorzystaniem istniejących elementów architektury, a kolorystykę należy dostosować do okolicznych zabudowań. Obraz nie powinien wyrażać treści politycznych, rasistowskich, szowinistycznych, nawołujących do nienawiści - informuje łomżyński Ratusz.

Wymogi techniczne

Całkowita powierzchnia ściany, na której ma powstać mural, ma wymiary 241,84 m2. Składa się ona z 2 połączonych ze sobą części:

  • pierwsza z nich ma 23,98 m szerokości x 4,54 m wysokości
  • druga- wymiar 21,60 m szerokość x 4,51 m w najniższym punkcie ściany i  7,60 m w  jej najwyższym punkcie

Do kiedy i jak można składać swoje prace

Urząd Miejski w Łomży czeka na Wasze zgłoszenia do  15 września, do godz. 15:30 w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży, albo drogą pocztową. Do swojej pracy każdy uczestnik musi dołączyć portfolio i CV.

Zgłoszenie powinno zawierać plik z projektem na nośniku cyfrowym wraz z wydrukiem A4 lub A3, wizualizację muralu na ścianie, opis materiałów koniecznych do wykonania muralu. Ponadto projekt ma zostać dostarczony pod postacią pliku elektronicznego, zapisanego na nośniku CD-R/DVD, w formacie PDF lub JPG 300 DPI - przekazują organizatorzy konkursu.

Ważne jest, żeby do każdego projektu dołączyć formularz zgłoszeniowy, oświadczenie uczestnika oraz Klauzulę o ochronie danych osobowych, które znajdziecie TUTAJ.  Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na  2 października, a zwycięskie malowidło będzie można podziwiać jeszcze w tym roku.

Niezwykły mural w Warszawie. "Konstytucja" oczyszcza powietrze